Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır

Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır

Bir Yalıtım Malzemesi Olarak Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır?

Bir yalıtım malzemesi olması nedeniyle, sandviç panel nerelerde kullanılır sorusunun cevabına çatılar ve yapı duvarları için tercih edilir cevabı verilebilir. Sandviç paneller, bir endüstriyel yapı malzemesi olarak galvaniz sac kalıplar arasında izocam, taşyünü, camyünü, köpük veya poliüretan gibi malzemeler dolgulanarak üretilen ürünlerdir. Üretim tesislerinde genel olarak çok büyük alanlarda kullanılabilecek nitelikte üretilen sandviç paneller, müşterilerin taleplerine göre istenilen boyutlarda da üretilebilmektedir. Üretim sırasında iki tarafları da boyalı olarak piyasaya sunulan bu ürünler, farklı desenler de olmaları sayesinde cephe kaplamalarında estetik görüntü oluşturma açısından ve iyi bir yalıtım elde etmek için tercih edilen yalıtım malzemeleridir. Özellikle çatı kaplamalarında çok başarılı yalıtımlar elde edilebilmektedir.

Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır

Alternatif Olarak Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır?

Yapılarda ısı yalıtımı için kullanılması yanında alternatif olarak sandviç panel nerelerde kullanılır sorusuna cevap niteliğinde nem ve ses yalıtımı alanları örnek gösterilebilir. Sandviç panel ürünleri yapılarda çok kaliteli ısı yalıtımları oluşturmaları yanında çok iyi ses ve nem yalıtımları da sağlamaktadırlar. Ses yalıtımı konusunda tercih edilen sandviç panel ürünleri; akustik ses stüdyoları, radyo stüdyoları, televizyon stüdyoları, tiyatro salonları ve sinema salonları gibi dışarıdan içeriye sesin girmesinin istenmediği ve içerideki sesin dışarı çıkmasının istenmediği alanlarda tercih edilmektedir. Ses yalıtımı konusunda uygulanmasının yanında yapıların ara duvarlarında ve cephelerinde nem geçirgenliğinin önlenmesi için kullanılan bir yalıtım malzemesi olmasıyla da bilinir.

sandvic-panel-kirmizi

Yüksek Isı Dayanıklı Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır?

Yüksek ısılara dayanıklı olması nedeniyle sandviç panel nerelerde kullanılır sorusuna örnek olarak yüksek ısılarda işlemler yapılan alanlarda yalıtım uygulamaları verilebilir. Çok yüksek ısı dayanıklılıkları göstermesi, aşınma, küflenme ve çürüme gibi sıkıntıların yaşanmaması ve çevreye zararlı etkileri bulunmaması gibi nedenler ile sandviç paneller yangın tehlikesi bulunan bölgelerde ısı yalıtımında kullanılabilmektedir. Sanayi işletmeleri gibi alanlarda yüksek ısılarda çalışırken oluşabilecek tehlikelerden dolayı sandviç paneller ısı yalıtımında tercih edilmektedir. Sandviç Paneller kimi zaman farklı alanlar olarak gemi inşaatı ve otomotiv sektörü gibi sektörlerde de tercih edilebilen yalıtım malzemeleridir.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü Nerelerde Kullanılır başlıklı makalemizde taşyünü ısı yalıtım fiyatları ve taşyünü kullanım ısı yalıtım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları