Sandviç panel

Sandviç panel

Sandviç Panel Hakkında

Sandviç panel özellikle çatılarda önemli bir yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Çatıların sağlam olması bina için oldukça önemli. İlk olarak yağışa dayanıklı bir materyal kullanılmalıdır. İkinci olarak mimari yapıya önem veriliyorsa rengi hemen solmayacak, güneş ve nemden fazla etkilenmeyecek bir materyal kullanılmalıdır. Alüminyum ve iç dolgu malzemesi gibi içeriklerle veya boyalı metal kaplama, galvaniz sac içeriğinden oluşturulan bu paneller hem sağlam hem de uzun süre dayanıklı olacaktır. Bunların üzerine istenilen hemen hemen her çeşit renk ve boya uygulanabildiği için her türlü yapıya uygun bir malzemedir. Aynı zamanda dış cephe kaplamasında da kullanılan sandviç panel ısı yalıtımı konusunda soğuk bölgelerin ihtiyacını karşılayacaktır.

Sandviç panel

Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır?

Sandviç panel özellikleri dolayısıyla günlük hayatta kullanılacak hemen hemen her yapıda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem çatılar için hem de binaların dış cephe yüzeyleri için kullanıma açıktır. Özellikle yağışın bol olduğu yerlerde bu paneller kullanılabilmektedir. Sandviç panel mimari açıdan önem verilen binalar için de kullanılmaktadır. Spor komplekslerinde, çiftliklerde, büyük alışveriş merkezlerinde, endüstriyel amaçla tasarlanmış binalarda, şantiyelerde, sinema salonunun bulunacağı binalarda bunlar kullanılabilmektedir. Ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılıdır. Bu sebepten dolayı birçok şehir kütüphanesi bu malzemeden faydalanmaktadır. Farklı kalınlıklarda, boyutlarda kolayca bulabileceğiniz bu malzemeye Küçük Deveci İnşaat aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

sandvic-poluretan-panel-teknopanel

Sandviç Panel Fiyatları Hakkında

Sandviç panel birçok inşaat sektörü çalışanı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı kalınlıklarda tasarlanan bu panellerin fiyatları firmaya göre çok büyük farklılıklar göstermemektedir. Bunun yanı sıra kullanılan boya çeşitleri, renkler fiyatı etkileyebilmektedir. Farklı çeşitlerde malzemelerle üretilebilen bu ürün üretildiği malzemeye göre farklı teknolojilerde boyanmaktadır. Birçok dış cephe kaplaması yalıtım konusunda yetersi olabileceği için ekstra boya gerektirmektedir. Ancak sandviç panellerde bu durumla karşılaşılmamaktadır. Eğer boyutlar belliyse önceden yapıldığı için yapıya çok kolay şekilde monte edilir ve zaman kaybı da önlenmiş olur. Taşyünü olanlar metre kare başına 70 TL civarı ücrete tabidir. Ancak daha uygun fiyatlı modeller de bulunmaktadır. Normal sandviç panel metre kare başına 45 TL kadardır. Belirlenecek ücret konusunda görüşmeleri Küçük Deveci İnşaat ile yapabilirsiniz.

sandvic-panel-tekiz-kd-küçükdeveci

Bir önceki yazımız olan OSB levha kalınlıkları başlıklı makalemizde OSB levha kalınlıkları ankara, OSB levha kalınlıkları avcılar ve OSB levha kalınlıkları istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları