Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Yapılarda Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Günümüzde merak edilen sorulardan biri yapılarda dış cephe mantolama nasıl yapılır olmaktadır. Bu soruya cevap olarak mantolama malzemelerinin kullanmasıyla dış cephelerde kaplama işlemlerinin yapılması yöntemi cevabı verilebilir. Dış cephe mantolama işlemi günümüzde yeni inşa edilen tüm yapılarda bir zorunluluk haline getirilmiştir. Mantolama işlemi sayesinde binalarda ısı yalıtımı sağlanırken çok büyük bir enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. Yaz ve kış mevsimlerinde etki gösteren mantolama işlemi özellikle çok soğuk şehirlerde yapılarının ısıtılmasında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Dışarıdaki soğuk veya sıcak havanın evin içerisine girmesini engellerken içerde bulunan havanın da dışarıya kaçmasını engellemektedir. Mantolama işlemi birçok binada kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir işlemdir.taşyünü fiyatları

Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Taşyünü İle Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Yapılarda taşyünü ile dış cephe mantolama nasıl yapılır sorusunun cevabı şu şekilde olacaktır. Taşyünü malzemesi dış cephe mantolama işlemlerinde sıklıkla tercih edilen malzemelerden biridir. Binanın dış cephesinde kuru ve düz bir zemin edinildiğinde taşyünü malzemelerinin zemine uygulanması ve daha sonrasında sıva ve boya işlemlerinin uygulanması ile dış cephe mantolama işlemi gerçekleştirilir. Mantolama işlemi yapılmadan önce önemli olan etmenler arasında, binanın ömrü, metrekare alanı ve binada kullanılacak mantolama malzemesinin şekli, rengi ve deseni bulunmaktadır. Bu noktada mantolama işlemini yapan firmalar gerekli belirlemeleri yaptıktan sonra hesaplanan zaman içerisinde uygulamaları gerçekleştirirler. Yeterli düzeyde personelinin profesyonel olarak yaptıkları çalışmalar sonucunda başarılı bir mantolama işlemi gerçekleştirilir.

Yakıt Tasarrufu İçin Dış Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Yapılarda dış cephe mantolama nasıl yapılır sorusunun cevabı yalıtım işlemi yapılması olmaktadır. Yalıtım işlemleri sayesinde binalarda hem daha uygun ısınma işlemleri elde edilirken hem de büyük bir yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir. Binalarda dış cephe mantolama işlemlerinde uygulama birkaç kat üst üste olarak yapılır. Bu işlemde amaç kaplama malzemeleri arasında boşluk kalmadan mantolamanın yapılmasının sağlanmasıdır. Mantolama malzemelerinin zeminlere montajları yapılırken vidalar kullanılır. Dizme işlemlerinde önemli olan bir katta enine dizim yapılmışsa bir sonraki katta boyuna olacak şekilde dizim yapılmalıdır. Bu sayede hava geçirmeyecek bir şekilde yalıtım yapılarak başarılı bir sonuç elde edilir.

Bir önceki yazımız olan Su Yalıtım İstanbul başlıklı makalemizde küçükdeveci su yalıtımı, membran su yalıtımı ve su yalıtımı uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları