Su Yalıtım İstanbul

Su Yalıtım İstanbul

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Su Yalıtım İstanbul

Su yalıtım malzemeleri nelerdir diye araştırdığımızda günümüz teknolojisinin de yardımıyla önümüze birçok seçenek sunulmaktadır. Bu yalıtım malzemelerini seçerken asıl dikkat edilmesi gereken şeyse nerede ve hangi zemin ve yapıda hangi malzemenin kullanılması gerektiğidir. Fakat ilk yapılacak şey öncelikle su yalıtımını sağlamak için betonda tedbir almak gereklidir. Su yalıtımının sağlanması ve iyi kalitede olması binaların ömrünü uzatmaktadır. Yaşadığımız binalar zaman içinde özellikle dış etkenler nedeniyle nemlenmekte ve süreç sonunda da yıpranmaktadır. Aynı şekilde binanın iç kısmında da su tesisatı zaman içinde yıpranarak korozyonlara sebep olmaktadır. Tüm bunları engellemek ve oturduğumuz binanın ömrünü ve yıpranma oranını azaltmak adına mutlaka su yalıtımı yapılmalıdır.

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir, Nasıl Uygulanır?

Su yalıtım malzemeleri nelerdir diye baktığımızda sürme ve serpme malzemeleri olarak ikiye ayrıldığını görmekteyiz. Bu malzemeler kullanılarak yapılan su yalıtımı, suyun dokunduğu yerlere yapılmaktadır. Bunlar binanın dış kısmı, binanın çatısı, temeli ve aynı zamanda bina içinde banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlara uygulanması gerektiğini unutmayınız. Sürme ve serpme malzemelerinin yanı sıra su yalıtımına yardımcı olacak ürünler; izopak membran, likit membran, astar, ondüline membran olmak üzere çeşitlenmektedir. Yardımcı malzemelerden olan astar, bitüm emülsiyon olmakla birlikte uygulanacağı yere rulo veyahut da fırça ile sürülür ya da püskürtme yöntemi uygulanarak işlem tamamlanabilir. Astar asıl işlevi ise, membranın sürüleceği yüzeye membranın kolay yapışmasını sağlamaktır. Yüzeyde bulunan toprak, toz gibi yabancı maddeler membranın yapıştırıcı özelliğini olumsuz yönde etkileyeceği için işlemden önce astar sürmek yüzeyi pürüzsüzleştirir.

Su Yalıtım Malzemeleri Nelerdir? Yardımcı Ürünlere İhtiyaç Var Mıdır?

Su yalıtım malzemeleri nelerdir diye araştırıldığınızda su yalıtım ana malzemelerinin dışında bir de yardımcı malzemelerin büyük fayda sağladığını ve kullanılacak olan malzemenin dayanıklılığı ve ömrünü uzattığı saptanmıştır. Bunların başında gelen astarın içeriğinde herhangi bir zararlı madde yoktur ve uygulamadan sonra su geçirmez bir yüzey elde etmiş olursunuz. Daha sonra kullanılacak ana yalıtım malzemesi uygulanmalı ve bu sayede su yalıtımına karşı çifte önlem almış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel İstanbul Uygulama Alanları başlıklı makalemizde poluretan çatı panelleri, poluretan panel montajı ve sandviç panel üretimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları