Membran Fiyat

Membran Fiyat

Membran Fiyat Belirlemesi Nasıl Yapılır?

İnşaatlarda su yalıtımı işlemleri yapılırken membran fiyat hesaplamaları bütçeye dahil edilen kalemlerden biridir. Membran ürünleri binaların suyla temas eden bölgelerinde yalıtımın sağlanması için kullanılan malzemelerdir. Günümüzde inşaat ürünleri piyasasında birçok farklı membran markası ve ürünü bulunmaktadır. Özellikle inşaatlarda ki perde duvar bölümlerinde su ile temas halinde yapının su çekmesini engellemek amacıyla kullanılan membran ürünleri piyasada birçok farklı firma tarafından uygun fiyatlarla satılmaktadır. Binaların temellerinde sağlamlık oluşturması açısından betonun korunmasına yardım eder. Beton zeminlerin suyla temas ettiği yerlerde nem yalıtımı yapılmaması durumunda zeminlerde ve temelde çürüme ve çökme gibi durumlar oluşabilir ve bu durum binada sıkıntıya yol açan bir durum olarak ele alınmalıdır.

Membran Fiyat

Membran-Astari

Uygulama Alanlarına Göre Membran Fiyat Hesaplamaları

Yapılarda nem yalıtımı uygulamalarında membran fiyat hesaplamaları kullanılan malzeme türüne ve miktarına göre yapılır. Membran malzemeleri genel olarak binaların temel bölgelerinde su yalıtımı için kullanılan malzemelerdir. Temellerde kullanılan beton malzemeler su konusunda yalıtım özelliğine sahip olmadığından dolayı bu yalıtımın sağlanması için membran malzemeleri kullanılır. Membran malzemeleri sadece beton zeminlerde değil su etkisi ile aşınabilecek çelik zeminlerde de kullanılabilmektedir. Çelik zeminlerde nem yalıtımı sağlayan bu malzemeler binaların daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Çelik ve beton zeminlerde etki gösteren bu malzeme birçok firma tarafından uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

pp300-bituline

pp300-bituline

Membran Fiyat Farklılıkları Nelerden Kaynaklanır?

Su yalıtım malzemeleri olarak kullanılan ürünlerde membran fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Bu farklılıklar da kullanılan ürünün kalitesine ve türüne göre oluşan farklılıklardır. Su yalıtım işlemleri için kullanılan membranlar arasında izopak, izopak likit ve bituline membran gibi türler bulunmaktadır. Bu membran türleri ahşap, metal, beton, çelik ve tuğla gibi tüm zeminlerde yüksek dayanıklılık sağlar. Bina teras çatılarında da kullanım imkanı sağlayan bu ürünler dayanıklılık ve sağlamlık oluştururlar. Bu sayede yapıların daha uzun ömürlü olmasını sağlarlar. Membran malzemelerinin yapılarda uygulanmasında kaliteli ürünlerini seçilmesi ve konusunda uzman personeller ile sağlıklı ve güvenli uygulamalar yapmasıyla uzun ömürlü ve olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Üreticileri başlıklı makalemizde çatılarda yeni sandviç panel, renkli sandviç panel ve sandviç panel çatı malzemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları