Onduline Membran

Onduline Membran

Onduline Membran Yalıtım Malzemesi ve Özellikleri

Yapılarda birçok kaplama malzemesi kullanılmaktadır ve onduline membran da bunlardan birisidir. İnşaat sektörü çok geniş bir alandır ve her geçen gün genişlemektedir. Sektörün büyümesiyle birlikte malzeme genişliği de artmaktadır. Özellikle kaplama malzemeleri her geçen gün çoğalmakta ve kullanıcılara çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kaplama malzemeleri genel olarak yapıların ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve sus yalıtımı için uygulanır. Bu ihtiyaçların bazılarına cevap veren ürünler olduğu gibi hepsine birlikte cevap veren ürünler de piyasada mevcuttur. Diğerlerinde olduğu gibi su yalıtımı da yapılar için büyük önem taşır. İnsanı gam, duvarı nem öldürür atasözüne binaen duvarların nemden arındırılması onların ömrünü uzatır. İnsanlara da yaşam alanlarında daha konforlu bir hayat sunar.

pp40m-yesil

pp40m-yesil

Onduline Membranın Kullanım Avantajları

Onduline membran, elyafla reçinenin birleşmesiyle oluşturulan bir kaplama malzemesidir. Yapılarda özellikle su yalıtımı için kullanılır ve büyük verim sağlar. Su ile betonu birbirinden ayıran bir zar görevi görür. Bu sayede su ve nemin yapılarda oluşturduğu olumsuzlukların önüne geçilmiş olur. Hem duvarlarda hem de çatılarda rahatlıkla uygulanabilir. Bu sayede binaların yalıtım ihtiyacını uzun yıllar karşılar ve ömrünü uzatır. Yine onduline membranlar, oldukça hafif oldukları için binalara ekstra bir yük getirmezler. Bu, özellikle çatıların yükünü hafifletmek için etkili bir uygulamadır. İstenilen boyutta kesilebilmeleri ve istenen her boyutta mekana uygulanabilmeleri de montajda kolaylık sağlar. Onduline membran su yalıtımı yanında ses yalıtımı imkanı da sağlar. Bu da çok tercih edilmesinde başka bir etkendir.

Onduline Membranın Kullanım Alanları

Onduline membran, birçok alanda kullanılmaktadır. Binaların temellerinde, bodrumlarında, teraslarında, çatılarında, bahçelerinde, köprü ve viyadüklerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanım alanının genişliği ve yüksek verim sunması, her zaman tercih edilen bir yalıtım malzemesi olmasını sağlamaktadır. Talep çok olduğu için üretimi de çoktur. Bu sayede piyasada her daim bulmak mümkündür. Diğer birçok yalıtım malzemesine göre kalitesi ve fiyatı da oldukça uygundur. Özellikle suyun çok olduğu ve suya fazla maruz kalacak mekanlarda kullanımı ihtiyaç sahiplerine büyük avantaj sağlamakta, uzun yıllar, tekrarlanan yalıtım masrafından kurtarmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü Tavan Fiyatları başlıklı makalemizde taşyünü manto fiyatları ve taşyünü yalıtım fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları