Taşyünü Boru İzolasyonu

Taşyünü Boru İzolasyonu

Taşyünü fiyatları boru izolasyonu dış etmenlerden etkilenmesini istemediğiniz her türlü yerde (evler, ofisler) iyi bir izolasyon sunmaktadır. İzolasyon kalitesi bakımından dış etmenlere karşı yapıyı en verimli ve kaliteli bir şekilde koruyan malzeme taşyünüdür. Ses ve ısı yalıtımının yanında aynı zamanda yangına ve suya karşı da tam koruma sağladığından yalıtım malzemesi olarak kullanımı oldukça yaygındır. İzolasyon yaptırmak isteyen kişiler uygun fiyatlara iyi bir izolasyon yaptırmak isterler. İzolasyonun uzun vadede devam etmesi çok önemli bir konudur. Taşyünü hem izolasyonun uzun vadeli olmasını hem de yangın, ısı, su, ses gibi dış etmenlere karşı yapının korunmasında tek başına bile çok etkili bir malzeme olmakta ve iyi bir iş çıkartabilmektedir.

Taşyünü Boru İzolasyonu

Taşyünü Boru İzolasyonu Özellikleri

Taşyünü boru izolasyonu konusunda beklentileri tek başına dahi iyi ve kaliteli bir şekilde karşılayabilmektedir. Suyun geçirgenliğini azaltmakla birlikte yapının içerisinde biriken fazla buharı dışarı atarak hem fazla nemi önlüyor hem de kaliteli ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmaktadır. İzolasyon yaptıran kişilerin çoğu ekonomik açıdan da kar elde etmek istemektedir. Bu konuda taşyünü kullanıcıların yakıt masraflarını da düşürerek hem kaliteli bir izolasyon hem de maddi açıdan da kullanıcıya yarar oluşturmaktadır. Taşyününün hammaddesi bazalt özelliğine sahip volkanik kayaçlardır. Taşyünü malzemesi ile yapılan izolasyonlarda; nemli ve sıcak hava olaylarında dahi boyutlarında bir bozulma meydana gelmez, küflenmez, çürümez, korozyona uğramaz ve zamanla bozulma meydana gelmez, kapiler ve higroskopik değildir, içeriğinde bulunan malzemeler ile mikroorganizmaların ve böceklerin üremesine imkân tanımaz, ısı izolasyonu açısından oldukça elverişli bir malzemedir.

Taşyünü Boru İzolasyonu Kullanım Alanları

Taşyünü boru izolasyonu pek çok alanda kullanılabilmektedir. Isı yalıtımı, yangın yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik ses düzenleme sağlamaktadır. Yanmaz bir özelliğe sahip olan taşyünü yangın izolasyonu konusunda oldukça başarılı bir malzeme özelliği taşır. Taşyünü çok yüksek sıcaklıklarda üretilirler ve ısı izolasyonu konusunda da olukça iyi bir izolasyon sunarlar. Özellikle günümüzde çoğu binada taşyünü malzemesi sağladığı ısı, ses yalıtımı sayesinde tercih edilen izolasyon malzemesi olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Bursa başlıklı makalemizde 2.el sandviç panel fiyatları, 2.kalite sandviç panel ve çatılarda sandviç panel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları