OSB levha kalınlıkları

OSB levha kalınlıkları

OSB Levha Kalınlıkları ve OSB Levha Kullanım Avantajları

Ahşap levhalar inşaat sektöründe birçok alanda kullanılmaktadır ve OSB levha kalınlıkları da kullanıldıkları alana göre değişebilmektedir. İnşaat sektörü her geçen gün zenginleşerek gelişmekte ve birçok yeni ürün piyasaya çıkmaktadır. Var olan ürünler de gerek içerik olarak gerekse ebat olarak geliştirilerek kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Levhalar, hem saçtan hem de ahşaptan çeşitli şekillerde üretilebilmektedirler. Her biri kendi kullanım alanına göre değişiklik göstermekte, yapıların birçok alanında kendilerine yer bulmaktadırlar. Ahşap levhalar uzun yıllardır üretilen ve değişik alanlarda kullanılan ürünlerdir. OSB levhalar, genellikle mobilya sektöründe, binaların kuru ortamlarında, nemli veya yağışa maruz kalan ortamlarda kullanılabilmektedirler.

OSB levha kalınlıkları

OSB Levha Kalınlıklarının Azalması Ürün Verimliliğini Düşürmez

OSB levhalar, fabrika ortamında su geçirmez reçine yapıştırıcılar veya benzer özelliklerde suya dayanıklı yapıştırıcılarla ahşap ipliklerin birbirine bağlanması ile oluşturulur. Yüksek ısı ve basınç yardımıyla yapılan bu uygulama, OSB levhaların esnek ve dayanıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Boyutları değişse de OSB levhanın özellikleri değişmez ve kullanım verimliliği aynen korunur. Testere yardımıyla kolayca kesilebilir ve zımparayla zımparalanabilir. Bütün bu işlemlere uğrasa bile özelliğini muhafaza eder. İç katmanlarda bulunan iplikler, bu işlemden etkilenmeden özelliklerini korur. Kullanımı her geçen gün çeşitlenerek artan OSB levha kalınlıkları, kullanım amaç ve alanlarına göre, değişik kalınlıklarda üretilebilmektedir.

OSB Levha Kalınlıkları Uygulama Alanına Göre Seçilebilir

OSB levhalar diğer birçok ahşap malzemeden üstün özelliklere sahiptirler.  Uygulanan işlemler neticesinde mantar, küf gibi etmenlere karşı oldukça dayanıklı hale gelirler. Hem hafiftirler hem de esneme payları yüksek olduğu için daha dirençlidirler. Bu yüzden deprem vb. durumlara karşı daha güvenlidirler. İhtiyaç halinde ve tercihe göre vernikleme, boyama işlemleri rahatlıkla uygulanabilir. Yapılarda özellikle duvar kaplama malzemesi olarak ve çatı kaplamalarında kullanılan OSB levhalar, prefabrik ev yapımında, yer döşemelerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Suya karşı dayanıklılığı ve nemden, sudan dolayı şişmemesi de kullanıcılara büyük avantajlar sağlamakta, hem uzun ömürlü olmakta hem de istenen verimi fazlasıyla sunmaktadır. Uygulanacak projeye göre faklı OSB levha kalınlıkları mevcuttur ve uygulamaları da oldukça basittir.

Bir önceki yazımız olan Çatı malzemeleri fiyatları başlıklı makalemizde Çatı malzemeleri fiyatları ankara, Çatı malzemeleri fiyatları avcılar ve Çatı malzemeleri fiyatları bodrum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları