OSB Levha Ölçüleri

OSB Levha Ölçüleri

OSB Levha Ölçüleri OSB, İngilizce Oriented Strand Board kelimelerinin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. Türkçe’ye ise Yönlendirilmiş Yonga Levha olarak çevrilmiştir ve yapı işlerinde kullanılmaktadır. Daha çok yüksek mukavemetli neme, rutubete dayanıklı yapı ve mobilyalarda kullanılmaktadır. Amerika ve Kanada’da üretilen OSB, 2000’den bu yana Türkiye’de de yapı sektörünün vazgeçilmezi haline gelmiştir. Dekorasyon ve inşaat endüstrisinde ideal bir ahşap malzemedir. Kullanılabilecek olan Osb Levha ölçüleri de standarttır. Kullanılabilecek birkaç ebatlar vardır ve ihtiyaca göre tercih edilir.

KALINLIK 11 MM  15 MM  18 MM 
122 x 244 75 TL / adet 115 TL / adet 125 TL / adet
KDV kdv dahil kdv dahil kdv dahil

 

OSB Levha Ölçüleri

osb-fiyatlari

OSB Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde yapı sektörünün hemen hemen her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Fakat daha çok yapıların çevre emniyetinin alınmasında, ara bölme duvarlarda, asma kat yapımında, zemin yükseltilmesi ve düzeltilmesinde, çatı kaplamasında OSB tercih edilen yerlerdir. Bunların dışında ambalaj kutu yapımında, reklam panolarında ve mobilya imalatında da kullanılmaktadır. Yapıların dış kısımlarında ve çatılarında kullanılması gereken başlıca malzeme olan OSB’nin özellikleri ve avantajları:

1)Rahatça vernik uygulanabilir.

2)Yongaları birbirinden ayrılmaz.

3)Ev yapımında haşereler kemiremez.

4)Zor tutuşma özelliğine sahiptir.

5)MDI tutkalı ve fenolik reçinelerle üretilmiştir.

Osb Levha Fiyatları

Bu özellikler bir yapının inşa edilmesinde oldukça önemlidir. Özellikle herhangi bir yangın durumunda kolay tutuşamaz olması ev ya da diğer yapıların inşasında dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Bunların da yanı sıra haşereler tarafından zarar verilemeyen bir madde olması yönüyle de tercih edilmesi olasılığını artırmaktadır. Kullanılabilecek klasik Osb Levha ölçüleri ise şu şekildedir.  183×244, 183×122 ebatlarında ve 9, 11, 15, 18, 22 mm; kalınlıkları da 11 mm ve 122×244 ve 61×144 cm ebatlarında üretilmektedir.

Günümüzde OBS, yapı işlerinde oldukça kullanılmaktadır. Kullanım alanları ve avantajları çok geniş olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Osb Levha ölçüleri de bahsedildiği üzere standarttır ve ihtiyaca göre belli ölçülerde tercih edilerek kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Polikarbon Levha Fiyatları başlıklı makalemizde polikarbon istanbul ve renkli polikarbon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları