Polikarbon Levha Fiyatları

Polikarbon Levha Fiyatları

Polikarbon Levha Fiyatları  , Polikarbonatın kısaltılması PC’dir. Polikarbon levha fiyatları piyasaya bağlı olaraktan değişkenlik gösterebilmektedir. Polikarbonun özellikleri incelenince birçok özelliği gözlenmektedir. Polikarbonlar ışığı %90 Cam’a yakın seviyede geçirme özelliği bulunmaktadır, asıl önemli olan noktası ise uv gibi zararlı ışınları filtrelemesidir. Yüksek ısılara karşı mükemmel performans sunmaktadır +115 dereceye kadar dayanabilmektedir. Aynı şekilde soğuk karşısında da bir o kadar dayanıklıdır -40 dereceye kadar dayanıklılık göstermektedir, yanı sıra; ses kırma özelliği, ısı yalıtım özelliği bulunmakta ve yüksek performanslar sunmaktadır.Bu bir çatı kaplama malzemeleri dir.

Polikarbon Levha Fiyatları

Polikarbon Levha Kullanımı

Sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil verme olanağı vardır. Kullanım açısından oldukça estetik ve dayanıklı bir malzemedir. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmediği gibi uv ışınları gibi zararları ışınları absorbe etme özelliğinden mütevellit sağlık açısından da önemli sonuçlar doğurmaktadır. Polikarbon levha fiyatları araştırıldığında görülecektir ki tam bir fiyat performans ürünüdür. Bu sayede polikarbon levhalar birçok sektör tarafında gözde olarak tercih edilmektedir.

renklipolikarbon

Polikarbon Tipleri ve Renkleri

Polikarbon levhalar; kullanım tercihlerine göre birçok sektörde tercih edilebilmektedir. Polikarbon malzemesi bebek biberonundan çatı ışıklıklarına kadar birçok alanda ve farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Polikarbon levhalar zamanla inşaat sektörünün de vazgeçilmezi haline gelmiştir, Çatılarda yüksek ısı yalıtımı sayesinde aynı zamanda hava koşullarına karşı yüksek performansından ötürü tercih edilmektedir. Polikarbon levhalar hem çok dayanıklı ve bir o kadarda hafif olmasından dolayı özellikle çatı yapımında; hem gökyüzünün ışıltısının önüne geçilmeden hem de dayanıklı ve hafif olmasından ötürü tercih edilmektedir. Polikarbon levha fiyatları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. 4 ve 6 mm kalınlığındaki Polikarbonat levhalar genellikle reklam sektöründe kullanılır. 8,10 ve 16 mm Polikarbonat levhalar ise genellikle inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Polikarbon levhalar şeffaf ve opak renkte kullanılır. Ancak bu renklerin yanında beyaz, bronz, mavi, yeşil ve turkuaz gibi renklerde isteğe bağlı olarak görüntü ve estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Taş Yünü Nedir? başlıklı makalemizde izocam camyünü, izocam taşyünü ve ısı yalıtımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları