Çatı malzemeleri fiyatları

Çatı malzemeleri fiyatları

Çatı Malzemeleri Fiyatları zeytinburnu

Çatı kaplama malzemeleri fiyatları kullanılan hammaddelere ve gösterdikleri performansa göre çok uygundur. Bu alanda çok farklı materyaller kullanılmaktadır. Ancak ana amaçları aynıdır. İlk olarak yapının yağıştan korunması gerekir. Bu yüzden suya dayanıklı materyallerle tasarlanırlar. İkinci olarak dayanıklı olmaları gerekir. Çünkü çatı kaplaması her yıl yapılan bir işlem olmayacaktır. Bu yüzden yağışa dayanıklı olduğu gibi nem gibi durumlara da dayanıklı bir ürün olması gerekmektedir. Bunun dışında estetik görüntünün sağlanabilmesi için rengin kısa zamanda gitmemesi gerekecektir. Bu yüzden bu materyallerin üzerinde kullanılacak boyaların da suya, neme ve güneşe dayanıklı olması gerekecektir. Tüm bu şartlar dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Çatı malzemeleri fiyatları

Çatı Malzemeleri Çeşitleri

Çatı malzemeleri fiyatları ilk olarak kullanılan materyale göre değişmektedir. Şimdi bu çeşitleri kısaca sıralayalım: Sandviç panel, galvaniz saç, boyalı trapez saç, shingle, onduline levha, polyester aydınlık, rufoline levha, OSB levha, onduvilla, isoline levha, eternit oluklu levha, onduline altı strafor. Bunların her biri aynı amaca hizmet etmemektedir. Her biri yaşanılan bölgeye göre, yapılan binaya göre farklı ihtiyaçlara cevap verecek niteliktedir. Eğer inşaat sektörü hakkında bilginiz varsa zaten bunlar hakkında fikir sahibisinizdir. Ancak bunları bilmiyorsunuz kesinlikle profesyonel birinden yardım almalısınız. Çünkü çatının yanlış malzeme kullanılarak tasarlanması tüm bina açısından olumsuz bir etki yaratacaktır. Aynı zamanda yapılan hatanın telafisi hem gereksiz bir masrafa yol açacak hem de zaman kaybına sebep olacaktır.

Çatı Malzemeleri için Tavsiye

Çatı malzemeleri fiyatları firmadan firmaya büyük farklılıklar göstermemektedir. Bu sebepten dolayı fiyata değil seçeceğiniz malzemeye dikkat etmeniz sizler açısından çok daha avantajlı olacaktır. Yalıtım konusunda iyi bir malzeme seçmenin dışında boya konusunda size kolaylık sağlayacak ve montajında da sizleri zorlamayacak ürünler seçmeniz yapınızın yapım aşamasında daha iyi olacaktır. OSB levhalar ve sandviç paneller çatı için en sık kullanılan ürünlerdir. Bunların kullanılmasının sebebi de budur. Bunlar hem kaliteli bir yalıtım sağlar ve dayanıklıdır ve kolay monte edilirler. Eğer yalıtımı iyi olmayan bir malzeme seçiyorsanız strafor tarzı ürünlerle bunları destekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Camyünü fiyat koçtaş araştırması başlıklı makalemizde camyünü ankara, camyünü istanbul ve camyünü izmir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları