Çatı malzemeleri

Çatı malzemeleri

En İyi Çatı Malzemeleri  , Binaların yapımında ve bitirilmesinde çatı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çatı binaların korunması için dayanıklı ve işlevsel malzemelerden yapılmalıdır. Bu malzemelerin seçilmesinde hem hava olaylarına dayanıklı ürünler seçilmelidir hem görsel olarak güzel görünmelidir hem de fiyat olarak uygun olması istenir. sandviç panel döşenirken da oldukça hassas döşenmelidir ki çatıda sızdırma olmasın ve bina zarar görmesin. Sandviç paneller, trapez sac, shingle, ondulin levha, oluklu levha, poyester aydınlık, kiremit, gibi malzemeler çatı malzemeleri olarak kullanılır.

seffaf-polyester-onduline

Çatı Malzemeleri Ve Uygulamaları

 Çatı malzemeleri binalara uygulanırken yalıtım amaçlı ve döşemenin daha sağlam olabilmesi için yardımcı ürünlerle çatı uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulamalarda çatı kaplama malzemeleri kullanılır. Bunlar uygulanırken ısı ve nem yalıtımı için de uygun olan malzemelerle desteklenmelidir. Çatılarda kullanılan vidalar da kaliteli olmalı ki uygulama sırasında çatı malzemelerinde kırılma çatlama olmasın ve daha sonrasında da paslanma yoluyla tahribata yol açmasın. Özellikle çatılarda ısı ve nem için taşyünü gibi kaplamalar çok önem arz etmektedir. Sıcaklığı sabit tutan ve suyu bina içine geçirmeyen bir yapıya sahip yalıtım malzemesi, iyi bir çatı kalama malzemesi ile başarılı bir çatı kaplaması yapılabilir.

renkligalvaniz

Çatı Malzemeleri Ve Fiyatları

Çatı malzemeleri seçilirken kaliteli, güzel görünen ve uygun fiyatlı olanlar aranmalıdır. Bunun yanında çatının yapılacağı bölgenin hava olayları da çatının yapımında önemli bir etkendir. Çünkü çok yağmur yağması ve yoğun kar yağışı gibi sebeplerle çatıda ağırlık ve yıpranma olabilir. Seçilecek çatı malzemesi bu ağırlığı kaldırabilecek yapıda olmalıdır ki her yıl yeniden yeniden çatı döşemesi yapılmasın. Çatı malzemeleri fiyatları ayarlanırken bu özelliklere uygun olan çatı malzemesinin en uygun fiyatlı olanı aranmalıdır ki sonrasında yeniden döşemek zorunda kalıp da fiyat artmasın.

Bir önceki yazımız olan Betopan Ölçüleri başlıklı makalemizde betopan levha fiyatları ve fibercement levha hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları