Betopan Ölçüleri

Betopan Ölçüleri

Betopan Ölçüleri ve Betopan Özellikleri , Betopan; ağaç ve betonun bazı kimyasallar yardımı ile bir araya gelmesiyle oluşan oldukça kaliteli ve çok kullanılan bir yapı malzemesidir. Bu levha yapılırken ağaç ve çimento birleştirilirken kullanılan zararsız kimyasallar ile levhanın her iki tarafı da kaplanmaktadır. Bu kaplama levhayı pürüzsüz bir hale getirmektedir. Betopan levhalar hazırlandıktan sonra su içinde bekletilir ve dayanıklı olup olmadığına bakılır ve satışa sunulur. Betopan neme, ısıya dayanıklıdır. Betopan içerisinde betonun dayanıklılığını ağacın ise esnekliğini barındırmaktadır. Betopan ağacın esnekliğini taşıdığı için çok iyi sabitlenmemişse yerde kaymalar ve yükselmeler olabilmektedir. Bu sebeple monte sırasında betopanın iyice sabitlenmesi gerekmektedir. Ayrıca betopan ölçüleri bu esneme payına göre ayarlanmalıdır. betopan fiyat

Betopan Ölçüleri

betopan5

Betopan Ölçüleri  Nelerdir?

Betopanın ağaç özelliği yani esnekliği sebebiyle neme göre hareket etme özelliği bulunmaktadır. Betopanın içerisindeki çimento ağaca göre daha az hareket eder. Betopan ölçüleri alınırken bu ağacın esneme olayı düşünülerek alınmalıdır. Yani güneş görmeyen ortamlarda nemin 0,1 mm kısalma olacağı düşünülerek ölçüleri alınır ve ona göre monte edilir. Betopanın hareketi ağacınkine göre daha az çimentonun hareket miktarına göre daha fazladır. Betopan uygulaması sırasında bu esneme payı göz önünde bulundurularak betopan döşemesi yapılmalıdır. Bu düşünülmeden yapılırsa ağacın esnemesi sonucu yapıda bozulmalar olabilir. Uygulama sıradında betopanda alkaliye dayanıklı olan boya ile boyanırsa betopan nefes alamaz ve esneme olmaz. Boya sebebiyle betopanda doğrusal hareket olmayacağı için yüzeylerde bozulmalar olmayacaktır.

Betopan Ölçüleri ve  Fiyatları

Binaların yalıtımı yapılırken hem güvenli ve garantili hem de en uygun fiyatta olanlar aranır. Betopan levhalar inşaat sektöründe en çok kullanılan yalıtım malzemesi olarak bilinir. Birçok yalıtım malzemesine göre betopanın fiyatının uygun olması da kullanımın çokluğunda etkili olmaktadır. Betopan ölçüleri fiyatları da binaların ölçüleri alınarak ayarlanır.

Bir önceki yazımız olan Osb levha Suya Dayanırmı başlıklı makalemizde osb egger, osb kronospan ve osb sumas hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları