Osb levha Suya Dayanırmı

Osb levha Suya Dayanırmı

OSB Levha nın Açılımı ve Hakkında Merak Edilenler İngilizce olarak Oriented Strand Board kelimelerinin baş harflerinin birleşmesi ile meydana gelmiş olan OSB kısaltması ile anılmakta olan yönlendirilmiş yonga levhalar çatı kaplamaların ve cephe uygulamalarında en sık tercih edilen ürünlerden olmaktadır. Ancak ahşap bir malzeme olması sebebiyle bu malzeme hakkında sık sık osb levha suya dayanırmı rutubete karşı nasıl bir tepki verir gibi sorular sorulabiliyor. Tüm bunlara cevap bulabilmek için malzeme hakkında daha fazla bilgi almak gerekmektedir.

osb-levha-fiyat

OSB Levhalar Hangi Özelliklerinden Dolayı Kaplamada Tercih Ediliyor?

İç ve dış cephelerle birlikte duvar ile çatı kaplaması yaptıracak olan kişiler tarafından en merak edilen hususlardan biri de osb levha suya dayanırmı sorusunun dışında bu malzemenin ne tür yüksek özelliklere sahip olduğudur. Ahşap olmasına rağmen standart ahşap bir üründen daha fazlasını içinde barındıran bu malzemenin içinde reçine katkılı bir yonga kullanımının tercih edilmiş olduğuna ve malzemelerin yüksek ısı altında preslenmesi ile son halini aldığına dikkat etmek gerekmektedir. Bu özellikleri sayesinde yapılarda kullanımı konusunda da büyük bir avantaj sağlayan bu ürün dekoratif görünümü ile de rağbet görmektedir.

osb levha suya dayanırmı

OSB Levhaların Kullanım Alanları ve Avantajları

OSB levhalar çatı kaplamaları, iç cephe uygulamaları ve bunun dışında ambalaj sanayinde de kullanılan ürünlerden olmaktadır. Yapı sektörünü ilgilendiren kısmında bu malzemenin tercih edilmesindeki en büyük sebep kullanılabilirliğinin oldukça kolay olması ve nakliyesinin de çok rahat bir şekilde yapılmasıdır. Yapıların her türlü tehlikeye karşı korunmasını sağlarken güvenliği artırmakta olan ürünler dekoratif olmaları sebebiyle büyük ilgi görüyor. Kullanıcıların en merak ettiği konu olan osb levha suya dayanırmı hususu ise malzemenin neme ve yağmur, kar gibi etkenlere karşı dayanıklı olmasıyla dikkat çekici olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çatı Kaplama için Hangi Malzeme Daha Kullanışlıdır ? başlıklı makalemizde çatı malzemeleri zeytinburnu ve küçükdeveci çatı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları