Sandviç Panel Nedir

Sandviç Panel Nedir

Sandviç Panel Nedir , Günümüzde birçok endüstriyel yapılarda görmeye alışık olduğumuz Sandviç paneller oldukça kullanışlı ve özel üretilen ürünlerdendir. Özel yapılışı sayesinde uzun süre kullanım imkanı sağlar ve farklı renk ve modelleri ile birçok alternatife sahip üründür. Dayanıklı olmasının yanı sıra kolay boyanması ve sıcak havayı, soğuk havayı ve yağışları içeriye sızdırmaması nedeni ile endüstriyel yapılarda daha çok görmekteyiz. Sandviç panel diye merak ediyorsanız, yan ve çatı kaplama malzemesi olarak kullanılan Sandviç paneller özelliği bakımından da diğer panellere göre artıları mevcuttur diyebiliriz.

 

renkli-sandvic-paneller

renkli-sandvic-paneller

Sandviç Panel Özelliği İle Uzun Yıllar Kullanım İmkanı Sunuyor

Sandviç Panel adını, alt ve üst kısmı boyalı galvaniz sac ya da boyalı / natürel gofrajlı alüminyum levhalar arasında yer almasından almaktadır. Sandviç Panel Nedir muhtelif kalınlıkta olup farklı boylarda üretimi yoktur. Özel çalışma sonucunda elde edilen kalınlık ortalama olrak 38-40 kg/m3 poliüretan enjekte edilerek elde edilmektedir. Bu panel genellikle sanayi alanlarında tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Sandviç panel endüstriyel yapılar üretilmekte ve kompozit bir çatı –  cephe kaplama malzemesi olarak müşterilere sunulmaktadır.

Sandviç panel’de yalıtım amacı ile kullanılan poliüretan başta olmak üzere birçok özelliği olan ürün kullanılmaktadır. Taş yünü ve polystren tarzı yalıtım malzemeleri dolgu olarak tercih edilmiştir.  Dış cephelerde daha çok endüstürel alanlarda kullanılan Sandviç Panel ile uzun yıllar kullanım imkanı sunuyor.

sandwich-panel

sandviç-panel

Sandviç Panel

Bilmeyen ilk duyduklarında Sandviç panel içerisinde deseler de birçok artıları olduğu unutulmamalıdır. Sandviç panel de bulunan metaller boyalı olması nedeni ile sadece Polyester, PVDF, Plastisöl ve poliüretan boya alternatiflerinden biri tercih edilmesi gerekiyor. Sandviç panel tercih edilirken birinci sınıf malzeme kalitesi ile üretildiğini ve uzun yıllar kullanım imkânı sunacağını unutmamak gerekiyor. Kalitesi ile ve kurulum kolaylığı ile Sandviç panel birçok firma tarafından güvenle tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Çeşitleri başlıklı makalemizde fiyatları ve sandviç panel çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları