Sandviç Panel Çeşitleri

Sandviç Panel Çeşitleri

Sandviç Panel Çeşitleri

 

Gelişen teknoloji modern dünyayla birleşerek her geçen gün farklı ürünlerin piyasaya sürülmesini sağlamaktadır. Yapı ve inşaat konusunda gelinen nokta ileri boyutlarda olduğu için, bu konuda daha fazla ürünün meydana geldiği görülmektedir. Evlerin dekorasyonu konusunda insanlara hizmet veren firmalar, evlerin görünümünü değiştirmek, evleri renkli hale sokmak için, uygulanması kolay, masrafı az olan bir ürün oluşturmuşlardır. Bu ürün sandviç panel olup, kolayca bulunabilmektedir. Sandviç panel çeşitleri sayesinde birçok ev renklenmiş, aynı zamanda sıcak ve soğuğa karşı koruma altına alınmıştır. Isı yalıtımlı olarak imal edilen bu ürünler, bütçeniz düşünülerek hazırlanmıştır.

Sandviç Panel Çeşitleri

tekiz-cati-panel

 

Sandviç Panel Çeşitleri İstanbul

Sandviç panel çeşitleri alanında çalışan firmalar, nem, yalıtım gibi konular dışında yüksek sıcaklığa karşı da korumalı olarak ürünleri imal etmektedir. Bu durum, olası yangın tehlikesine karşı koruma amaçlı olduğunu göstermektedir. Bazı müşteriler ürünü tercih ederken bu özellikten dolayı tercih ettiklerini dile getirmektedir. Kullanım yerine göre farklılık gösteren bu ürünler, çatılarda ve duvarlarda farklı malzemelerin kullanımına imkan vermektedir. Bu konuda aradaki fark, malzemenin kalınlığında ortaya çıkmaktadır. Çatılar için kullanılan sandviç panellerde poliüretan dolgu kullanılmaktadır. Taşyünü ve poliüretan olarak çeşitleri bulunan sandviç panellerin, kullanım alanları bu şekilde değişiklik göstermektedir.

 

sandvic-panel-6

sandvic-panel-6

Renklendirmeden Gelen Kalınlık

Evlerin renklenmesi için kullanılan sandviç panel çeşitleri, mavi, kırmızı, sarı, gri gibi farklı renklerde bulunmaktadır. Bu renklerde olması için yapılan boyama işleminde boyanın kalitesinin önemli olduğu kadar, boyama işlemi sonrasında meydana gelen kalınlık da önem taşımaktadır. Nem, rutubet, ısıya dayanıklılık gibi konularda boyama işleminin ve boyanın kalitesinin önemli olduğu unutulmamalıdır. 0,40 ile 0,80 arasında kalınlıklarının fark ettiği sandviç paneller, boyama işlemine göre farklılık göstermektedir. Alüminyum sandviç paneller, poliüretan dolgulu sandviç paneller, eps polistren gibi farklı çeşitleri bulunan paneller, kullanılacak alana, renge ve kalınlığına göre farklı olarak fiyatlandırılmaktadır. Yapı marketlerden kolayca temin edebilir, evlerinizi hem korumaya alabilir hem de dekorasyon anlamında görsel bir şölen yaratabilirsiniz.

 

tasyunu-sandvic-panel

tasyunu-sandvic-panel

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları