Sandviç Panel Montajı

Sandviç Panel Montajı

Doğru Sandviç Panel Montajı Önemli Bir Konudur

Yapılarda yalıtım uygulamalarının yapılmasında sandviç panel montajı işleminin doğru yapılması önemli bir husustur. Sandviç paneller bina cephelerinde ve çatılarda yalıtım sağlamak için sıklıkla kullanılan malzemelerden biridir. Yeni teknolojilerle üretilen sandviç paneller; cam yünü, taş yünü, poliüretan gibi malzemeler ile dolgu işlemleri de yapılarak kullanıma sunulmaktadır. Dış yapısında sac levhalar bulunan sandviç paneller arasında bulunan dolgu malzemeleri sayesinde yalıtım işlemlerinde büyük başarılar sağlamaktadır. Montajların yapılmasında tecrübeli ve daha önceden bu konuda uzmanlık yapmış ustaların çalışması büyük avantaj sağlayacaktır.

sandviç panel montajı

Sandviç Panel Montajı Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılarda yalıtım uygulamaları yapılırken sandviç panel montajı işlemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu hususlardan ilki montaj işlemleri yapılırken sac kısımların hasar görmesine engel olunmasıdır. Ayrıca yerlerde bulunan yalıtım malzemelerinin üstlerine basılarak zarar görmeleri de engellenmelidir. Montaj işlemleri yapılırken yeterli miktarda vida kullanılarak sağlamlıktan ödün vermeden sağlıklı bir montaj yapılmalıdır. Montaj sırasında kenar kısımlarında daha fazla vida uygulanarak güvenlik arttırılabilir. Önemli noktalardan biri de montaj yapılana kadar kullanılacak sandviç panellerin iyi bir şekilde muhafaza edilerek dış etmenlerden etkilenmemesi sağlanmalıdır. Montaj yapımı sırasında rüzgarlı bölgelerde rüzgarın yönü ve şiddeti hesaba katılarak montaj işlemi yapılmalıdır. Yapılan montaj işlemlerinde panellerin kesim noktalarına dikkat etmeli ve gerekli ölçülerde paneller kullanmalıdır.

Ürün Kalitesi Ve Sandviç Panel Montajı

Yalıtım işlemi yapılırken sandviç panel montajı aşamasında başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için kullanılan ürünlerin kaliteli olması gerekmektedir. Bu noktada yapılarda yalıtım işlemleri yapılmadan önce tercih edilecek sandviç paneller için en kaliteli ürünleri üreten firmalara başvurulması gerekir. Yanlış ve kalitesiz malzemelerden üretilmiş sandviç paneller yalıtım uygulamaları yapılırken hem montaj aşamasında hem de kaplama aşamasında kalitesiz sonuçlar ortaya koyacaktır. Bu tür durumlarda büyük masraflar yapılarak gerçekleştirilen yalıtım işlemleri istenilen sonucu vermediği için büyük bir ekonomik zarara sebep olacaktır. Ayrıca her ne kadar kaliteli markalar da sandviç panel ürünleri kullanılmış olsa da uygulamayı yapan personellerin uzmanlıkları da montaj işleminde önemli bir ayrıntıdır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Ağırlığı başlıklı makalemizde beyaz sandviç panel, kırmızı sandviç panel ve sandviç panel kalınlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları