Sandviç Panel Montaj Nasıl Yapılır

Sandviç Panel Montaj Nasıl Yapılır

Sandviç Panel Montaj Nasıl Yapılır Gelişen teknoloji ile her gün hayatımız biraz daha kolaylaşmakta ve her açıdan avantaj sağlamaktadır. Aslına bakarsanız sandviç panel montaj nasıl yapılır? diye baktığımız zaman bu işin çok eskilere dayandığı ortaya çıkmaktadır. Yüzyıllar önce uçak yapımında kullanılan sandviç panel şimdilerde çatılar için yapılmaktadır. Bu panel sayesinde çatılar daha sağlam olmakta ve bu sayede daha uzun süre kullanımı mümkün olmaktadır. Peki bu işin montajı nasıl yapılıyor diye merak edenler için bir açıklama yapmak gerekiyor.

Sandviç Panel Montaj Nasıl Yapılır

sandvic-panel-tekiz

Çatılar İçin Sandviç Panel Montajı  

Dış mekanlar için kullanılan malzemeler her daim iki kat daha dayanıklı ürünler olması gerekiyor. Bunun sebebi yazın sıcağına, kışın soğuğu ve yağışına dayanıklı olması gerektiğindendir. Bu alanda çatı kaplamalar için son dönemin en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan sandviç panel oldukça kaliteli bir ürün olmaktadır. yapıtacak olanlar için sandviç panel montajı nasıl yapılır? size adım adım anlatmaya çalışacağız. Sandviç panel montajı sırasında;

  • Öncelikle alan belirlemesi yapılır
  • Alınan ölçü doğrultusunda özel makineler ive testereler ile kesim yapılır
  • İki metal madde arasında ısı yalıtım yerleştirilir
  • Üzeri galvaniz sac ile örtülür
  • Son olarak montaj için yine belirlenen alana gelerek yerleştirilir.
sandvic-cati-panel

sandvic-cati-panel

Polüretan Sandviç Çatı Panel

Bu çatı modelleri hem çok sağlıklı olmakta ve oldukça da şık durmaktadır. Kullanım alanı olarak birçok yerde kullanımı mümkün olan sandviç panelin en çok; büyük iş yeri ve depoları, spor salonları. Alışveriş merkezleri gibi birçok alanda yapılması ve kullanılması mümkün olmaktadır. Sizinde anlayacağınız üzere sandviç panel montajı nasıl yapılır? Bu sistemle yapılmaktadır. Tamamen emek ve tecrübe isteyen bir iş olmaktadır. Ayrıca yaptıracağınız yerin kaliteli hizmet ve malzeme sunan bir yer olması oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Oda Paneli başlıklı makalemizde cephe paneli polüretan, soğuk depo paneli ve soğuk oda paneli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları