Sandviç Panel Çatı

Sandviç Panel Çatı

Sandviç Panel Çatı Uygulamalarının Avantajları

Sandviç panel çatı uygulamaları, yapılarda her geçen gün tercih oranı artan bir uygulamadır. Çatılar, yapıların en önemli bölümlerinden birisidir. Dış dünyanın karına, yağmuruna, güneş ışığına, rüzgarına en çok maruz kalan bölümler çatılardır. Çatıların sağlamlığı aynı zamanda bütün dairelerin, katların güvenliğini ve konforunu etkiler. Ve ortak mülkiyet olduğu için yapılacak uygulamalarda da ağız birliğinin sağlanması önemlidir. Bu yüzden iyi bir malzemeyle, sağlam bir işçilikle uzun yıllar dayanacak özelliklerde donatılması gerekmektedir. Yalıtım, önemi her geçen gün artan ve devlet tarafından da teşvik edilerek zamanla zorunlu hale gelecek bir uygulamadır. Bunun için mühendisler büyük bir özveri ile çalışmakta, yapıların yalıtımı için çeşitli ürünler geliştirmektedirler. Bu ürünlerden birisi de sandviç panellerdir.

Sandviç Panel Çatı

Sandviç Panel Çatı Uygulamalarının Özellikleri

Sandviç paneller, ortası çeşitli malzemelerle doldurularak oluşturulan ve sandviçe benzediği için bu isimle adlandırılan yalıtım malzemeleridir. Hem duvar hem de çatılarda yalıtım malzemesi olarak kullanılabilmektedirler. Isı yalıtım, ses yalıtım, su yalıtım özelliklerini birlikte sundukları için diğer birçok yalıtım malzemelerinden öne çıkmaktadırlar. Ayrıca yangına karşı dayanıklılığı da tercih edilmesine imkan tanımaktadır. Sandviç paneller, hem hafif hem de dayanıklıdırlar. Bu yüzden sandviç panel çatı uygulamaları oldukça yaygındır. Uygulandığı çatılarda çatı akmasını, su birikmelerini, rutubet oluşmalarını en aza indirmektedir. Panellerin farklı renk seçenekleriyle sunulmaları, kullanıcılara görsel anlamda da tercih imkanı sunmaktadır.

sandvic-panel-tekiz-küçükdeveci

Sandviç Panel Çatılar Bütün İhtiyaçlarınıza Cevap Verebilir

Çatılar özellikle kış aylarında kalitesini belli etmektedir. Ülkemizin coğrafi konumu itibariyle mevsim şartlarının belirgin biçimde görülmektedir. Bu yüzden kar yağışlarında çatılarda büyük birikmeler oluşabilmektedir. Bu da çatıların yükünü arttırır. Bu yüzden çatı uygulamalarının dayanıklı olması gerekir. Elbette çatı dayanıklı olsun diyerek yapının yükünü de arttırmamak gerekir. Yine yağmurlara karşı da hem içeriye su almaması hem de ses geçirmemesi büyük önem taşır. Yazın ise gün ışığını emerek içeriye geçişine engel olması tercih edilir. İşte sandviç paneller ve sandviç panel çatı uygulamaları bütün bu ihtiyaçlara aynı anda çözüm sunar. Bu yüzden rahatlıkla bütün çatı uygulamalarında tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Cam Yünü Şilte Ve Kullanım Alanları başlıklı makalemizde camyünü satış, camyünü satış noktaları ve camyünü satış zeytinburnu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları