Cam Yünü Şilte Ve Kullanım Alanları

Cam Yünü Şilte Ve Kullanım Alanları

Cam Yünü Şilte Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde inşaatlarda ve yapılarda camyünü şilte ve kullanım alanları arasında birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatiflerden en önemlisi ısı yalıtımı işlemleridir. Camyünü şilte ısı yalıtım işlemlerinde oldukça çok tercih edilen malzemelerden biridir. Yapılarda yüksek ısı yalıtım konforu sağlayan bu malzemeler aynı zamanda ses ve nem yalıtımı da sağlamaktadır. Genel olarak çatılarda ısı yalıtımı sağlaması için tercih edilen camyünü şilte malzemesi farklı alanlarda birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Farklı yoğunluklarda ve farklı kalınlıklarda üretilen camyünü şilteler kullanım alanına ve ihtiyaç duyulan performansa göre farklı şekillerde piyasada satılmaktadır. Genel olarak 120 santimetre ene sahip olan şilteler farklı kalınlıklarda değişen ölçülere sahiptir.

Cam Yünü Şilte Ve Kullanım Alanları

camyunu-silte

Alternatif Camyünü Şilte Ve Kullanım Alanları

Bir yapı malzemesi olarak camyünü şilte ve kullanım alanları günümüzde genel olarak çatı kaplamalarında karşılaşılan bir işlemdir. Üzerinde yük bulunmayan açık alanlarda serbest döşeme yöntemine uygulanabilen camyünü şilte malzemeler ayrıca tavan arası gibi alanlarda da kullanılabilmektedir. Su ile temas etmeden uygulama yapılması gereken camyünü şilteler ısı yalıtımında çok büyük veriler ortaya koymaktadır. Su ile temas etmesi durumunda suyu içine çekerek emmesinden dolayı ısı yalıtımında performans düşüklüğü göstermektedir. Silis kumunun çok yüksek sıcaklıklarda ergitilmesi ile üretilen camyünü aynı zamanda binaların dış cephesinde de uygulanabilen bir yapı malzemesidir.

izocam-camyunu-tipler400

izocam-camyunu-tipler

Camyünü Şilte Ve Kullanım Alanları Aksu’dan Fiyat Değişiklikleri

Isı yalıtım konusunda camyünü şilte ve kullanım alanları düşünüldüğünde uygulama yapılan bölgeye ve kullanılan malzeme miktarına göre fiyatlar değişim göstermektedir. Yüksek ısı yalıtım özellikleri dolayısıyla günümüzde inşaatlarda sıklıkla tercih edilen bir malzeme olarak uygun fiyatlarla birçok firma tarafından satışa sunulmaktadır. Özellikle ahşap kaplamalı çatılarda büyük bir ısı yalıtım başarısı oluşturduğundan dolayı Türkiye’nin en çok bilinen çatı kaplama malzemelerinden biridir. Tavan aralarında da büyük bir ısı yalıtımı sağladığı için üretici firmalar tarafından farklı fiyatlarla piyasada satışa sunulmaktadır. Başarılı bir ısı yalıtımı sağlandığı takdirde camyünü şilte için ödenen fiyat elde edilen başarılı sonucun yanında çok büyük bir masraf oluşturmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Desenli Betopan Fiyatları başlıklı makalemizde betopan balko, betopan ekobord fiyatları ve betopan hekimboard fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları