Sandviç panel aksesuarları

Sandviç panel aksesuarları

Sandviç Panel Aksesuarları Önemli midir?

Sandviç kelimesinden de anlaşılacağı üzere iki kat arasında hazırlanmış ürün demektir. Bu iki kat galvaniz sac veya alüminyum levha arasına değişik kalınlıklarda ve özeliklerde poliüretan konulmasıyla üretilen çatı ve cephe kaplama ürünüdür. Bu ürün çatı, cephe ve soğuk oda sandviç panel olarak ayrılır. Sandviç paneller uygulaması oldukça kolay olan ve estetik olarak da göze hitap eden yapı malzemeleridir. Yalıtım bakımında oldukça iyi olan sandviç panellerin uygulama sırasında kullanılan aksesuarlarının çok kaliteli olması gerekmektedir. Sandviç panel aksesuarları ne kadar kaliteli olursa bu kaplamanın ömrü o oranda artar.

Sandviç panel aksesuarları

taşyünü dolgulu cephe paneli

 

Sandviç Panel İşçilik Fiyatları Neden Azdır?

Sandviç panel çatı, cephe ve soğuk oda sandviç olarak üç farklı şekilde üretilmektedir. Bu panellerin kaplanması ve döşenmesi oldukça pratik ve kolaydır. Hazır ölçülerde gelen sandviç paneller uygulanacağı yere ölçüleri alınarak yerleştirilir ve sandviç panel aksesuarları olan ürünlerle monte edilir. Bu monte sırasın kullanılan vidalar, çiviler, vida altı semerler kaliteli malzemeden alınıp uygulanırsa sandviç panellerin paslanmasına ve tahribata uğramasına engel olur ve panellerin ömrü uzamış olur. Ayrıca bu işlemlerin yapımı yani sandviç panel işçilik fiyatları oldukça uygundur. Çünkü her şey hazır olarak gelmektedir ve yapılması gereken sadece makinelerle aksesuarların monte edilmesidir.

sandvic-poluretan-panel-

polüretan dolgulu çatı paneli

 

Sandviç Panel Duvar Uygulama Yolları

Sandviç paneller; çatı, cephe ve soğuk oda sandviç panel olarak üretilmektedir. Bu ürünler içinde sandviç panel duvar uygulama alanları binaların ara duvar dediğimiz bölümlerini oluşturur. Bu ürünler uygulandıkları alanlarda ısı, ses ve su yalıtımı sağlamaktadır. Özellikle ara bölmelerde kullanılması hem yalıtım konusunda hem de estetik olarak oldukça hoş bir görüntü oluşturması bakımından önemlidir. Bu panellerin uygulanmasında da monte işlemlerinin çok sağlam yapılması önemlidir.

Bir önceki yazımız olan osb levha boyutları başlıklı makalemizde balkotrade, osb egger ve osb2 kronospan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları