Osb Levha Teknik

Osb Levha Teknik

Osb Levha Teknik Özellikleri

Osb levha teknik özelliklerinden biri levhaların dış tabanında bulunan yongaların, levhanın uzun aksi yönünde serilmesi, orta tabakada bulunan levhaların ise, dış tabanda bulunan yongalara dikey olarak serilmesidir. Birden fazla tabakalı şeklinde levha elde edebilmek için yongalar birleştiren üniteler yardımı ile pres edilirler ve sonrasında istenilen boyutlara göre paketleme işlemi yapılır. Osb levhaların belirli bir kalınlığı v şekli bulunmaktadır. Talaştan ya da tahta parçacıklarından üretilmemektedir. Osb levhaların ham maddesi çam ağaçlarıdır. Osb levhalar kullanım alanlarına göre birbirinden farklı üretim özelliklerine sahiptir. Bu üretim özellikleri dayanıklılığını da etkilemektedir. Osb-1, osb-2,osb-3,osb-4 diye adlandırılırlar. Hepsinin kendine has teknik özellikleri bulunmaktadır.

Osb Levha Teknik

Osb-2 Levha Teknik Özellikleri

Osb levha teknik özellikleri birbirinden ayrılmaktadır. Osb-2 levhanın teknik özellikleri ve standart ölçüleri şu şekildedir;

Yoğunluk; EN 323 Kg / m³, eğilme direnci( levhanın boyu istikametinde) ; EN 310 N / m², eğilme direnci ( levhanın eni istikametinde) ; EN 310 N / m², eğilme elastik modülü (levhanın boyu istikametinde) EN 310 N / m², levha eni yönünde eğilme elastik modülü; EN 310 N / m², levha yüzeyinde dik yöne çekme dayanıklılığı EN 319 N / mm², 24 saat suda bekletildiğinde şişme kalınlığı EN 317 standart ölçülerine sahiptir.

Osb-3 Levha Teknik Özellikleri

Osb levha teknik özelliklerinden Osb-3 levhanın teknik özellikleri şu şekildedir;

Levhanın boyu yönünde eğilme direnci; EN 310 N / m², levhanın eni yönünde eğilme direnci; EN 310 N / m², levhanın boyu istikametinde eğilme elastik modülü; EN 310 N / m², levhanın eni istikametinde elastik modülü; EN 310 N / m², levha düzeyine dik şekilde yapışma dayanıklılığı; EN 310 N / mm², 24 saat suda bekletildiğinde şişme kalınlığı; EN 310 standart ölçülere sahiptir. Rutubet dayanıklılığı için yapılan testler sonucuna standart teknik özellikleri; şişme deneyi sonrası eğilme direnci; EN310 N / m², şişme deneyinden sonra levha yüzeyine dik istikamette yağışma dayanıklılığı EN310 N / m², sıcak suda bekletilen levhanın yağışma dayanımı En310 N / m²dir.

Bir önceki yazımız olan Betopan Duvar başlıklı makalemizde betopan duvar levhası, betopan satış zeytinburnu ve betopan uygulama firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları