Betopan Duvar

Betopan Duvar

Betopan Duvar Yapısı ve Avantajları

Betopan duvar; ülkemizde çok fazla ihtiyaç duyulan ve talep gören, en çok da dış cephelerde kullanılan bir yapıdır. Betopan, çimento ile ağaç malzemelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Dolayısıyla da betopan duvar, içerdiği malzemelerden ötürü oldukça dayanıklı ve ekonomik bir yapı olarak karşımıza çıkar. Esnek ve sağlam bir malzeme olan betopan duvar, genellikle dış cephelerde kullanılmakta ve dayanıklılığı sebebiyle betopan duvara ülkemizde çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Başarılı bir ses ve ısı yalıtımına önayak olan betopan duvar; deprem, yangın gibi doğal afetlere karşı da oldukça korunmalı bir özellik sergilemektedir. Aynı zamanda da betopan duvar, olumsuz hava koşullarına karşı da dayanıklı ve korunaklıdır.

Betopan Duvar

Dayanıklı ve Fonksiyonel Betopan Duvar

Betopan duvar, içinde bulundurduğu ağaç ve çimento malzemelerinin sahip olduğu tüm avantajları kendisinde göstermektedir. Bu avantaj ve özellikler arasında çimento malzemesinin, neme karşı dayanıklılık göstermesi özelliği de vardır. Bu sebepten dolayı betopan duvar, nemli ve rutubetli yerlerde çok fazla tercih edilmektedir. Yine içerdiği çimento malzemesi sayesinde betopan duvar, haşerelere karşı korunaklıdır ve küflenmeye karşı da oldukça dirayetli bir yapıdır. Betopan duvarın birçok avantajının olduğu aşikârdır. Bu avantajların da birçoğunu, içerdiği ağaç malzemelerinden kazanmıştır. Betopan duvar, başarılı bir ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Bir yapıda ısı ve ses yalıtımının başarılı olması gerekli ve en önemli unsurlardan biridir. Yine başarılı bir ses ve ısı yalıtımına sahip olması, betopan duvarın dış cephelerde çok fazla tercih edilmesinin sebeplerindendir. Betopan duvar, ağaç ve çimentonun yanı sıra sağlığa karşı kesinlikle zararı olmayan kimyasal maddeler de içermektedir.

Ekonomik ve Korunaklı Betopan Duvar

Hızlı ve kolay bir kurulum özelliğine sahip olan betopan duvar, içerdiği malzemeler dolayısıyla oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Betopan duvar, esneklik özelliğinin de etkisiyle ve aynı zamanda hafiflik ve dayanıklılık özellikleri sayesinde, olası bir depreme karşı oldukça dayanıklı bir yapı olarak kendisini gösterir. Betopan duvarlar olası bir yangına karşı da oldukça dayanıklı bir özellik sergilemektedir. Fiyatları modellerine göre çeşitlilik gösteren betopan duvar, oldukça uygun fiyatlarla müşterilere ulaştırılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Şeffaf Onduline Faydaları başlıklı makalemizde polyester aydınlık, polyester levha fiyatları ve şeffaf polyester hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları