Osb Levha Nedir

Osb Levha Nedir

Osb Levha Nedir , Günümüzde  yönlendirilmiş yonga levha  olarak  adlandırılan, İngilizce “Orient ed Strand Board” kelimelerinden oluşan, rutubete ve darbeye dayanıklı ahşap malzemenin  Osb levha nedir? Sorusuna en doğru yanıtı vermektedir. OSB, Amerika ve Kanada ‘da çatı ve duvar kaplamada esnek, dekoratif görünümü ile tercih edilmektedir.  Genellikle 122 × 183 cm ebadında üretilen, kalitesi ile diğer ahşap ürünlerinden farklı özelliktedir. Özel tesislerde elektronik nem kontrolü ile uygunluk kullanılan tutkal ile suya ve neme karşı dayanıklı üretilebilir.

Osb Levha Nedir

osb-fiyatlari

 

  • Taşınabilir ve nakliyesi de zorluk çekilmektedir.
  • Yapısal güvenliği sağlarken, dış görünümü ile dekoratiftir. Taban ve Tavan kaplamalarına elverişlidir.
  • Kullanıldığı her yerde nemden uzak, böceklenme ve küf olanağına karşı dayanıklılığı ile kalitesini gösterir.

OSB levha Denildiğin de kısa olarak özetlersek; kullanım alanlarında dayanıklılık  gösteren, belli bir ölçüde olması, uygulaması kolay bir ahşap malzemedir.

Osb Levha Kullanım Özellikleri Ve Avantajları

OSB; yapı sektöründe kullanılan çevre emniyetinin alınmasında, asma kat, ara bölme duvarlarda, zemin düzeltilmesinde ve çatı kaplama alanlarında kullanılmaktadır. Ayrıca ambalaj kutularda, reklâm panoları ve mobilya imalatında da kullanılan malzeme Osb levha  Sorusunu anlatmaktadır. OSB kalite sınıflandırılmasında 4 derece vardır. Numara arttıkça kalitesin ide artar ve kullanılması gereken yerlerin şartlarını belirler. Her bir numarasının farklı kullanım alanı vardır. OSB 1 ambalaj sanayisinde kutu, sandık, palet vb. malzemelerin imalatında, OSB 2 inşaatlarda iç cephe duvar bölme, yer döşemelerinde, OSB 3 suya ve rutubete dayanıklılık gösterdiği için çatı kaplama tahtası olarak kullanılıp, binalarda güvenli olmamızı sağlar.

Osb Levha Fiyatları

OSB 4 dış cephelerde, beton kalıp malzemesi olarak kullanılabilir. OSB, ahşap yongası ile talaş paralellik şeklinde yayılarak her bir malzemenin birbirine şaşırtmalı olarak yönleri aynı düzenlenir ve çivi çakmak ya uygundur. Basit bir odun parçalarının, iri kıyım talaşlarla birleştirilip yapıştırılmak suretiyle malzemenin güvenli olmadığı düşünülse de, OSB yüksek teknoloji ile üretilen ahşap levhadır. Dekoratif görselliği ile göze hitap ederken, dayanıklılık konusunda OSB kalitesi ile güvenliğinizi artırır.

osb-levha-

osb-levha-

Bir önceki yazımız olan izocam Camyünü Fiyatları başlıklı makalemizde camyünü, camyünü fiyatları ve çatı şiltesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları