OSB levha fiyatları

OSB levha fiyatları

OSB Levha Fiyatları ve Özellikleri

OSB levha fiyatları malzemenin miktarına ve boyutlarına göre değişkenlikler gösterir. Şimdiler de birçok yerde OSB levhanın tercih edildiğini görebiliriz. Türkçe adıyla yönlendirilmiş yonga levha olarak bilinen bu malzeme rutubete ve darbeye karşı dayanıklıdır. Esnek yapılı bir ahşap malzemedir. Dekoratif bir görüntüsü vardır. Şimdiler de en çok Kanada ve Amerika da tercih edilir.

Yönlendirilmiş yonga levha 122 x 244 cm boyutunda bulunan bir kereste türüdür. Dayanımı diğer kereste türlerine oranla daha fazladır. Ayrıca birçok kaliteli özelliği de bünyesinde barındırır. OSB elektronik nem kontrollü ortamlar da, özel tesislerde ve kendi kendisine kontrolü bulunan makinalar da üretilir. Birçok mekanda da kullanılmaktadır.

Osb levhalar neme ve suya karşı çok dayanıklı bir özellik gösterir. Yönlendirilmiş yonga levha yani OSB çivi çakmaya uygun bir özellik gösterir. Taşınması son derece kolaydır. Dekoratif bir görüntüsü bulunmaktadır. Neme karşı dayanıklıdır. Ayrıca küflenmez ve böceklenmez. Kimi zaman OSB’nin güvenli olmadığı söylenir. Odun parçaları ve iri kesim talaşlar yapıştırıldığı zaman elde edildiğinden böyle düşünülür. Fakat OSB yüksek kalite gösteren bir ahşap malzemedir.

OSB levha fiyatları

OSB Neden İnşaatlarda Tercih Edilir?

OSB levha fiyatları için ilgili inşaat firmalarından yardım almak mümkündür. inşaat firmalarında OSB malzemesinin sıklıkla tercih edildiği görülmektedir.  Bunun temel sebebi de göstermiş olduğu üstün kaliteden gelir. OSB hızlı, dayanıklı ve maliyeti düşük çözümler sunan bir malzemedir. Birkaç hafta süresinde kolayca inşası yapılabilir. Esnek ve hafif olması sayesinde depreme karşı da dayanıklı özellikler göstermektedir. Isıl iletkenliği düşüktür. Bu sayede yüksek termal yalıtım gösterebilmektedir. Çevre dostu bir üründür. Geri dönüşümü yapılabilmektedir. Günümüzde birçok inşaat firması OSB üreterek ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır.

OSB Fiyatları Nasıldır?

OSB levha fiyatları ürünün mevcut özellikleri ve kullanılacak olan ebada göre farklılıklar göstermektedir. Öncelikle internet üzerinden araştırma yaparak fikir sahibi olabilirsiniz. Ardından ilgili inşaat firmaları ile iletişime gerekli tüm bilgileri elde etmek mümkündür.

OSB yani yönlendirilmiş yonga levha neme dayanıklı olması, küf tutmaması ve diğer kaliteli özellikleri ile beraber şimdiler de en çok tercih edilen malzemelerin başında gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç panel başlıklı makalemizde sandviç panel ankara, sandviç panel ardahan ve sandviç panel avcılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları