OSB levha ebatları ve OSB üretimi

OSB levha ebatları ve OSB üretimi

OSB Levha Ebatları Da OSB Üretimi Nasıldır?

Türkiye’de birçok firma OSB levha ebatları ve OSB üretimi konusunda farklı ürünler üretmektedir. OSB levha ebatları genel olarak 18 milimetre, 15 milimetre ve 11 milimetre olarak değişmektedir. Bundan yaklaşık 20 yıl öncesine kadar piyasada bulunmayan bir malzeme olarak OSB ahşap esaslı panel üretimi ile bugün yapılarda en çok kullanılan yalıtım malzemelerinden biri olmuştur. Türkçe anlam olarak yonga levha şeklinde adlandırılan OSB levhalar hala günümüzde büyük miktarlarda üretim rakamlarına sahiptir. Binaların iç ve dış cephelerinin yalıtılmasında sıklıkla tercih edilen ürünlerden biri OSB levha üretim konusunda sıkıştırılmış ahşap ile üretilmektedir. Uzun şeritli ağaç malzemeler sentetik reçine ile karıştırılarak sıkıştırma yapısıyla OSB levha panelleri üretilmektedir.

OSB levha ebatları ve OSB üretimi

OSB Levha Ebatları Ve OSB Üretimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde yapı yalıtımlarında merak edilen konulardan biri OSB levha ebatları ve OSB üretimi nasıl yapılır olmaktadır. OSB levha ebatları kullanım alanlarına göre değişmekle birlikte 4 ana ebatta ve kullanım alanına sahiptir.

  • OSB/1 levhalar genel olarak dekorasyon ve kaplama işlemlerinde kullanılırlar.
  • OSB/2 levhalar genelde binaların kuru ortamlarında kullanılır.
  • OSB/3 levhalar binalarda nemli olan bölgelerde tercih edilir.
  • OSB/4 levhalar nükseden ıslanma kuruma döngülerine sahip bölgelerde kullanılır.

OSB levha ürünleri ahşap elyafından ve uzun şeritler halinde iç içe geçmiş katmanlardan oluştuğu için suya ve ısıya karşı yüksek dayanıklı ve yalıtım avantajı sağlayan malzemelerdir.

osb-sumas-küçükdeveci

Türkiye’de OSB Levha Ebatları Ve OSB Üretimi

Türkiye’de OSB levha ebatları ve OSB üretimi konusunda aktif hizmetler veren birçok firma bulunmaktadır. Genellikle iç ve dış mekan ses, ısı ve nem yalıtımlarında tercih edilen OSB levhaların üretimi için Türkiye’de bir çok kaliteli firma bulunmaktadır. Esnek bir yapı malzemesi olarak inşaatlarda sıklıkla tercih edilen OSB levha ürünleri üretim yapan firmalar içerisinde özellikle çok kaliteli malzemeler kullanılan firmalar sıklıkla tercih edilmektedirler. Malzeme kalitesi ve üretim kalitesine göre OSB levha fiyatları da değişmektedir. Yüksek düzenleme işlemleri sayesinde elde edilen OSB levhalar yüke dayanıklı ve boyanabilir özellikte malzemelerdir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Çatı başlıklı makalemizde sandviç panel poluretan zeytinburnu, sandviç panel satış zeytinburnu ve sandviç panel uygulama hadımköy hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları