Betopan evler

Betopan evler

Yalıtımın Tüm Özelliklerine Sahip Bir Malzeme: Betopan Evler

Betopan evler,  son zamanlarda oldukça tercih edilen bir yalıtım malzemesi olan betopan levha ile inşa edilen üstün dayanıklılığa sahip evlerdir. Bu evler, betopan levhaların yalıtım konusundaki üstün performansıyla adeta her şeye dayanıklıdır. Beton dayanıklılığında, su geçirmez, suyla temas halinde yapısı bozulmayan, yangına dayanıklı, ayrıca ses ve ısı yalıtımında da oldukça iyi olan betopan levhalar gerek inşaatlarda gerek de iç dekorasyonda çokça tercih edilmektedir. Esneme özelliğine de sahip bu levhalar yapıları yalnızca korumakla kalmaz, aynı zamanda kullanıldığı yerin görüntüsünü de güzelleştirir. Birçok renk ve desen çeşidi ile betopan levhalar her inşaatın vazgeçilmezidir.

Betopan evler

Betopan Levhalar Nerelerde Kullanılır?

Betopan levhaların dış cephede yalıtım amaçlı kullanıldığı betopan evler bu levhaların tek kullanım alanı değildir. Sağladıkları üstün yalıtım özellikleri sebebiyle kullanım alanları oldukça geniş olan bu levhalar elbette en çok dış cephelerde kullanılır. Su geçirmez ve yangına dayanıklı oluşlarıyla sert dış koşullarda en iyi korumayı betopan levhalar sağlar. Kullanım alanına göre farklı kalınlık ve ebatlarda üretilebilen betopan levhalar her ortama uyum sağlayabilir. Uygulanmasıyla birlikte etkisini de göstermeye başlayan betopan levhalar aynı zamanda estetik duruşlarıyla da tercih sebebi olmaktadır. Öyle ki bunları dış cephe kaplaması ve yalıtımı yanında iç mekânlarda kullanan insan sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur.

Betopan Levha Kaplamanın Maliyeti

Betopan levha ile kaplı betopan evler her zaman aynı maliyeti istemeyebilir. Öncelikle malzemenin kullanım alanının çeşitliliği tek bir fiyat koymayı zorlaştırır. Bunun yanı sıra betopan levhalar da kendi içlerinde birçok çeşide sahip olduğu için net bir fiyat için kullanım alanı, kaplanacak alan ve kullanılacak malzemenin kalınlığı belirleyici faktörlerdir. Betopan levhaların montajı da çok masraflı ve zor değildir. Ancak betopan levhaları birbirine tutturmak için bazı özel malzemeler gerekebilir. Doğru bir uygulama ile betopan levha kaplama, ileride kesinlikle pişman olunmayacak bir yatırım olacaktır. Zira uygun fiyatı ile yapıya en azından ses, ısı ve su yalıtımı sağlar. Ayrıca yangına da dayanıklıdır ve kaplandığı andan itibaren kullanım garantisi de içerir.

Bir önceki yazımız olan Onduline Membran başlıklı makalemizde bituline membran, ziftli kağıt ve ziftli membran hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları