Betopan Ankara

Betopan Ankara

Betopan Ankara ve Betopanın Özellikleri

Betopan; ağaç ve çimentonun kimyasal maddelerle birleştirilerek levha halini almasıdır. Oluşan levhanın her iki tarafına da bu kimyasallardan sürülür. Bu kimyasallar sağlığa zararlı değildir bu sebeple güvenle kullanılmaktadır. Betopan hem çimentonun sertliğini ve sıkılığını yansıtır hem de ağacın doğallığını ve esnekliğini yansıtmaktadır. Betopan üretim aşamasında bir gün boyunca suyun içinde bekletilerek suya karşı dayanıklılığı ölçülür. Betopan yapılarda değişik yerlerde kullanılmak üzere üretilmektedir. Betopan Ankara üretim tesisleri oldukça fazladır. Tüketim oranıyla doğru orantılı olarak üretim gerçekleştirmektedirler. betopan uygulama

Betopan Ankara

ahşap desen

Betopan Ankara’nın Uygulanması

 Betopanın kullanım alanları oldukça geniştir. Betopan kullanılacağı alanın durumuna göre farklı kalınlıkta ve boyutta üretilmektedir. Uygulanacak alana uygun boyutta betopan alınırsa çok fazla zayiat olmaz. Betopanın uygulanması sırasında kesim, monte ve boyama işlemleri gerçekleştirilir. Uygulanacak yerin boyutuna göre kesilen betopan uygun yere sağlam bir şekilde vidalanır ve son aşamada ise betopan istenilen renge göre boyanabilir. Betopan neme, sese ve ısıya karşı dayanıklıdır. Bu sebeple yalıtım konusunda oldukça fazla kullanılmaktadır. Monte sırasında iyi sabitlenirse sonrasında bombelenme gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. İçindeki ağaç nem alınca hareket edeceği için sabit ve sıkı bir şekilde monte edilmezse sıkıntı oluşturabilir. Betopan Ankara firmaları döşeme sırasında bu konuda oldukça hassas davranmaktadırlar.

tas-desen-betopan-kd

Betopan Ankara’da En Uygun Fiyatlar

Betopan alırken yaptırdığımız döşemenin uzun ömürlü olmasını düşünerek yaptırmalıyız. Bunun için de betopan ile döşemelerimizi yaptırmalıyız. Betopan alırken kaliteli bir firmadan normal fiyatlarda betopanlar almalıyız. Betopan konusunda adı duyulmuş ve özellikle betopanların üretim aşamasında suda bekletme işlemini ne kadar uzun süreli yaptığını da sorup ona göre almalıyız. Çok düşük fiyata alırsak kaliteli olmayacaktır ve kısa sürede sorunlar çıkacaktır. Betopan Ankara firmalarında oldukça kaliteli betopan modelleri bulmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Osb levha nasıl boyanır başlıklı makalemizde osb egger fiyatları, osb levha ölçüleri ve osb2 levha fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları