Osb levha nasıl boyanır

Osb levha nasıl boyanır

Osb Levha Nasıl Boyanır Sorusu

 

Osb, yönlendirilmiş yonga levha olarak da adlandırılır. Neme dayanıklı olarak üretilmiş temelde ahşap malzemeden oluşan bir çatı kaplama malzemesidir. Standart ebadı  122 x 183 cm’dir. Osb levhanın teknik özelliklerine baktığımız zaman oldukça kaliteli bir malzeme olarak üretildiğini görmekteyiz. Diğer ahşap levhalara göre oldukça dayanıklı olarak üretilmiştir. Levhalar birbirine tutturulduğu için ayrılmaz, sudan etkilenmez, çabuk tutuşmaz, içine haşereler giremez. Levhalar hazırlanırken reçine ve yongalar preslendiği için hem yongalar birbirinden ayrılmaz hem de çivi çakmaya uygundur bir yapıdadır. Yüksek teknolojili makinelerde ve özel tesislerde üretim yapıldığı için dayanıklılık konusunda oldukça güvenilirdir. Bu özellikleri inceledikten sonra osb levha nasıl boyanır sorusunun cevabı verilebilir. Osb levha istenilen ortama döşendikten donra ortamın rengine uygun şekilde boyanıp verniklenebilmektedir. Bu boyama işi osb’de bir değişikliğe sebep olmamaktadır.

Osb levha nasıl boyanır

 

Osb Levha Nasıl Boyanır ve Uygulaması Nasıldır?

 

Osb levha çatı kaplama malzemesi olarak üretilmiştir ve üretimi sırasında kolay çalışma yapılabilmesi için bir tarafı kaymaz bir şekilde üretilmiştir. Üzerinde döşenme sırasında kolaylık sağlayacak kılavuz çizgiler bulunmaktadır. Bu çizgiler malzemenin kesilmesini kolaylaştırmak için yapılmıştır. Osb’lerin etrafı su girişini önlemek amacıyla mavi bir boya ile boyanmaktadır. Bu mavi boya malzemenin içine kenardan su girmesini engellemek içindir. Ayrıca tüm osb’ler üzeri ince bir balmumu tabakası olacak şekilde üretilir. Osb’ler döşenirken genleşme olayı düşünülerek biraz boşluklarla döşenmelidir. Döşeme işi bitince üzeri istenilen renge boyanabilir. Osb levha nasıl boyanır diye düşündüğümüzde ise üzeri boya malzemesi için uygun halde üretildiği için zor olmadığını görmekteyiz.

osb-kucukdeveci-zeytinburnu

 

Osb Levha Nasıl Boyanır ve Fiyatları

 

Osb levha nasıl boyanır sorusundan önce Osb levha fiyatları nasıldır sorusunun cevabını almamız gerekmektedir. Osb levha fiyatları diğer kaplama ürünlerine göre daha uygundur. Fiyatları kalınlığına ve ebatlarına göre değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Onduline kumlu membran fiyatları başlıklı makalemizde keçeli bituline mebran, onduline bituline mebran ve su yalıtım mebranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları