Sandviç Panel Ölçüleri

Sandviç Panel Ölçüleri

Sandviç Panel Ölçüleri , Bina yalıtımı denilince akla birçok farklı ürün gelmektedir. Bu yalıtım malzemelerinin her birinin farklı özellikleri vardır. Sandviç panel de böyle bir ürün olup, binaların ses, ısı ve nemden korunmasını sağlar. Sandviç panel kalın yapısı ile etkin bir çatı malzemesi aynı zamanda sağlam bir duvar ekipmanıdır. Binalarınızı uygun sandviç panel ölçüleri ile kaplatarak yalıtımı ve bina ömrünü arttırabilmek mümkündür. sandviç panel 

 

Sandviç Panel Ölçüleri

sandvic-panel-kesit-

Neden Sandviç Panel

Sandviç paneli diğer ürünlerden ayıran bazı özellikler vardır. Bu özellikleri maddeler halinde yazmak gerekirse:

  • İçerdiği cam yün ya da taş yün nedeniyle yalıtımı üst seviyede yapar.
  • Farklı renklerde üretilebildiği için binanın hoş görünmesini sağlar.
  • Sadece çatı değil aynı zamanda duvar malzemesi olarak da kullanılabilir.

Sandviç panelin faydalarını ve üstün özelliklerini saydıktan sonra isterseniz biraz da sandviç panel ölçüleri ve ürün özelliklerinden bahsedelim. Sandviç paneller fabrika üretimi olarak standart ebatlarda gelmektedir. Fakat istenilen ölçülerde küçültülerek de uygulanabilmektedir. Sandviç panel iki katman arasında yer alan yalıtım malzemesinden müteşekkildir. Yalıtım malzemesi olarak taş yün ya da cam yün kullanılmakta olup, bu yalıtım malzemeleri iyi birer ısı tutucudur. Bu nedenle binalarda meydana gelen ısı kayıplarının önüne geçer. Ayrıca ses yalıtımı ve su geçirmezliği için de ideal bir malzemedir. Binaların hem güçlü hem de estetik görünümlü olması bu malzeme ile mümkündür.

sandvic-paneller

sandvic-panel-6

 

Sandviç Panel Ölçü Fiyatları

Sandviç panel ölçüleri aynı zamanda fiyatı da belirlemektedir. Ürün içinde kullanılan malzemeye göre değişen fiyatlar vardır. Ayrıca bu malzeme uygulanması kolay bir malzeme olup, birbirine eklemlenen lego parçaları gibi monte edilip vidalanmaktadır. Ürün birçok farklı yapıda birçok farklı noktada kullanıldığı için verilen fiyat kısa zamanda kendisini amorti etmektedir. İçerdiği yalıtım malzemesinin kalitesine göre fiyatlar değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Panel Fiyatları başlıklı makalemizde panel fiyatları istanbul, sandviç cephe paneli ve sandviç panel fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları