Osb ahşap levha

Osb ahşap levha

Yalıtımda Kesin Çözüm: Osb Levha

Osb ahşap levha, günümüzde en çok tercih edilen yalıtım ürünlerinden biridir. Bir ağaç ürünü olan bu yalıtım malzemesi özellikle nem ve su yalıtımı için çokça tercih edilmekte olup ısı yalıtımı da yardımcıdır. En öne çıkan özelliği ahşap görünümü olan bu levhalar sonradan estetik bir müdahaleye ihtiyaç duymamaktadır ancak üstlerine uygulanacak boya, vernik gibi malzemeler ile de yapısı bozulmadan kullanılmaya devam edilebilmektedir. Tercih edilmesinin bir diğer sebebi de hafif oluşu olan bu levhalar taşınması ve montajı çok kolay malzemelerdir. Standart ölçülerde üretilirler ve bu şekilde satılırlar, belli uygulama kuralları vardır ve bu şekilde malzemelerden nerede olursa olsun en yüksek verim alınabilir. Ayrıca uygun fiyatlarıyla da iç dekorasyondan dış cephe kaplamalarına hemen her yerde kullanılabilirler.

Osb ahşap levha

Osb Ahşap Levhanın Kullanım Alanları

Pek fazla fark edilmese de osb ahşap levha, çok fazla üründe kullanılmaktadır. Öyle ki günlük hayatın çoktandır içine işlemiştir. İç dekorasyon ve mobilyalarda kullanılabileceği gibi cephe yalıtımında da fazlaca kullanılır. Özellikle rutubet sorunu olan mekânlarda çok tercih edilir ve doğru uygulama ile kısa sürede sorunu çözer. Farklı kalite ve dayanıklılık seviyelerine sahip olan bu ahşap levhaların en kalitelileri soğuğa ve sert dış koşullara çok dayanıklıdır. Bu yüzden de dış cephe kaplamalarında özellikle nem ve suyu uzak tutmak için kullanılırlar.

Osb Ahşap Levhaları Avantajlı Yapan Noktalar

Onca farklı yalıtım malzemesi arasında dahi çokça tercih edilen osb ahşap levha, bunu her alanda en yüksek verimi sağlayabilmesine borçludur. Doğru uygulandığı takdirde nem ve kirli hava sorununu en kısa sürede çözen, uzun süre kullanım garantisi veren ve iç mekânları dışarıdaki sert koşullardan koruyan ahşap levhalar hafiflikleriyle de tercih sebebidir. Büyük miktarlarda alındığında dahi oldukça hafif olduklarında çok kolay taşınıp monte edilebilirler ve bu da inşaatlar için büyük uygulama kolaylığı sağlar. Aynı zamanda standart ebatları ile de kaplama konusunda hem kesinlik hem de kolaylık sağlarlar. Uygun fiyatları da çok tercih edilmelerine sebeptir.

Bir önceki yazımız olan Dış cephe mantolama firmaları başlıklı makalemizde mantolama firmaları ve mantolama köpük malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları