Mantolama Köpük Fiyatları

Mantolama Köpük Fiyatları

Mantolama Köpük Fiyatları

Mantolama içerideki ısıyı korumak amaçlı yapının deyim yerindeyse manto içine alınması halidir. Yani binanın dış yüzeyine yapılan ısı izolasyonudur. Mantolama olayı sadece kış ayları için geçerli olan bir durum değildir. Aynı zamanda yaz aylarında da içerideki soğuk havanın dışarı çıkmasına engel olur. Doğal olarak mantolama günümüzün en çok kullanılan ısı yalıtım sistemidir. Mantolaması iyi yapılmış bir yapıda ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjide de ciddi ekonomik rakam indirimleri söz konusu olur. Diğer yandan az yakıt kullanılarak hava kirliliği önlenir. Isı ve nem oranı da azalacağından bina ömrü uzar. Mantolama köpük fiyatları m2 üzerinden verilir ve kullanılacak malzemeye değişkenlik gösterir.

mantolama-uygulamasi-katmanlari

mantolama-uygulamasi-katmanlari

Dış Cephe Mantolama

Mantolamanın yararları yeni yeni idrak edilme durumu yaşadığından ülkemizde de faydaları yeni oturmaya başlamıştır. Bir de üstüne yasa olarak mantolama zorunlu hale getirilmesi ile artık bina sahipleri ve oturanları bu konuda detaylı bilgi almayı en iyisinin hangisi olduğuna dair araştırma yapma modu yayılmaya başlamıştır. Mantolama yapılırken elbette ki iyi markaların kullanımı önem taşıyan noktalardan biridir. Mantolama köpük fiyatları hakkında net bir fiyat vermek yanlış bir yaklaşım olacaktır. Çünkü ölçüler ve istekler aynı olmadığından dolayısı ile fiyatlarda da oynamalar vardır.

1- Mantolama işi basit ve sıradan bir iş değildir. Kaliteli malzeme yanış ıra işinde profesyonel olan kişiler gerektirir.

2- Mantolamada birçok aşama ve malzeme gerekliliği olduğu için çok ucuz bir işlem değildir. Ancak sonrasında getirisi dikkate değer olumluluktadır.

3- Mantolama yapı şekline göre %60 kadar yararlılık sağlar.

4- Mantolamada dübelleme en önemli aşamadır.

 

Mantolama Nereye Yapılır

manto-uygulama-dis-cephe

manto-uygulama-dis-cephe

Mantolama binanın çatı ve duvarlarına kolon ve kirişlere binanın garaj depo gibi kısımlarına yapılır. Yapılmayan binalarda ciddi ısı kaybı ve enerji kayıpları söz konusudur. Ve bu faturalara ciddi ölçüde yansır. Bununla birlikte yaşam kalitesinde de düşüşler söz konusu olacaktır.

Mantolama köpük fiyatları kullanılan markaya göre de değişiklik gösterir. Ayrıca artı istekler de bu tür işlerde söz konusu olduğundan net bir fiyat hakkında telaffuz etmek yanlış olur.

Bir önceki yazımız olan Kutu Profil Fiyatları başlıklı makalemizde boyalı profil, demir profil fiyatları ve galvaniz profil hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları