Dış cephe mantolama fiyatları

Dış cephe mantolama fiyatları

Dış Cephe Mantolama Fiyatları Ve Mantolamanın Önemi

Mantolama binaların dış kısmının ısı, ses ve nem yalıtımı olacak şekilde giydirilmesi olayına denir. Yani binaların dıştan özel malzemelerle kaplanmasıdır. Mantolama yeni yapılan binalarda artık sonradan maliyeti arttırmamak için yapılmaktadır. Eski binaların da tadilatı sırasında mantoloma işi yapılıp daha sonra dış boyası yapılmaktadır. Binaların dış kısımlarına mantolama malzemesi yani yalıtım malzemesi olarak poliüretan ısı yalıtım köpüğü, taşyünü, camyünü, eps kullanılmaktadır. Bu malzemelerin her birinin fiyatı farklıdır. Her biri uygulama sırasında dış kısma sağlam bir şekilde monte edilir. Monte sırasında her bir malzeme için farklı yardımcı ürünler kullanılır. Monte işi bittikten sonra file denilen ve malzemenin daha sağlam binaya yapışmasını sağlayan ürünler kullanılır. Bunun üzerine de sıva ve boya işlemi yapılır. Tüm bu işlemler dış cephe mantolama fiyatları olarak hesapların ve çıkarılır.

tasyunu-silteler-yanmaz-catipanel

 

Dış Cephe Mantolama Fiyatları ve Mantolamanın Kazandırdıkları

Dış cephe mantolama yapılması binanın konforu açısından oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca mantolama ile ısı kaybı yaşanmaması sebebiyle ekonomik olarak da kazançları söz konusudur. Mantolama ile binalar nefes alacağı için aynı zamanda sağlıklı ortamlar da sunulmuş olacaktır. Dış cephe mantolama fiyatları ek masraf gibi görünse de uzun vadede oldukça önemli kazançları olacaktır. Yakıt ve enerji kazancı malzemenin maliyetini kısa sürede çıkaracaktır.

tasyunu-arabolme-levha

 

Dış Cephe Mantolama Fiyatları Ve Bu Fiyatların En Uygunu

Dış cephe mantolama fiyatları incelendiğinde her birinin bir birine yakın fiyatlarda olduğu ve uygulama sürelerinin da yaklaşık olarak aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda fiyat çıkarılırken eski bina tadilat fiyatı ve yeni bina mantolama fiyatı farklı çıkabilir. Yeni binalarda mantolama yapılmasının sebeplerinden biri de sonrasında daha fazla masraf olmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Çatı aydınlatma malzemeleri başlıklı makalemizde çatı kaplama tipleri, çatı yalıtım fiyatları ve çatı yalıtım sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları