Çatı aydınlatma malzemeleri

Çatı aydınlatma malzemeleri

Evlerin Başı Çatılar

Evi dış etmenlerden koruyan çatı sayesinde hava olaylarından etkilenmeden barınma olanağı sunulur. Ancak tüm bu hava şartlarından olumsuz etkilenen çatıdır. Bu yüzden çatılara gereken özen gösterilmelidir. Eğer binada gün ışından yararlanmak isteniyorsa çatı aydınlatma malzemeleri kullanımı uygun olacaktır. Yararlanılacak gün ışı sayesinde içerisi ısınacak aynı zamanda ışıktan daha çok yararlanarak tasarruf edilecektir. Gün ışığını ev içerisine alan bu malzemeler sayesinde kasvetli olan alanlarda daha güzel ve aydınlık bir görünüm kazanacaktır. çatı kaplama malzemeleri

onduline-strafor

Çatı Aydınlatma İle Ferah Bir Ortam

Çatı aydınlatma malzemeleri alüminyum profiller kullanılarak taşıma sağlanır. Bu profiller cam için taşıyıcı olarak kullanılırken mekanda estetik bir görüntü sağlayacaktır. Aydınlatmalar sayesinde eğer bir iş yerinde kullanılacaksa çalışma hızı oldukça artış gösterecektir. Evlere de ferah bir görünüm vermesiyle yüksek motivasyon sağlayacaktır. Yani hem iş yerlerinde hem evlerde yani tüm binaların yapılarında kullanılabilir. Yanmayan, darbelere karşı dirençli olan, temiz kalabilen, solmayan, kararmayan ve uzun yıllarca kullanılabilen ürünlerden meydana gelmektedir. Bunların yanında su geçirmeyen ve sürekli olarak bakım gerektirmeyen yapılardır. Böylelikle birçok yönden enerji tasarrufu sağlanır.

onduline-kirmizi-levha

Doğal Aydınlatma

Çatı aydınlatma malzemeleri çabuk imalatı ve montajlaması olan ürünlerden oluşmaktadır. Çiziminde sınırlama olmaksızın yapılan modern ürünler olma özelliğine sahiptir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde ve yüksek fiyatlar ödemeye gerek kalmadan yapılan bir işlemdir. Oldukça estetik ve güzel bir görünüm oluşturur. Korozyona karşı dayanıklı yapıda dekoratif ürünlerdir. Çevre dostu ürünler olan aydınlatmalar Doğal aydınlatma sağlayan yapı malzemesidir. Seralarda, evlerde, iş yerlerinde, bahçelerde ya da diğer birçok alanda tercihe bağlı olarak kullanılabilir. Şeffaf polikarbonat ışık geçirgenliği olan ısı yalıtımı da sağlayan aydınlatma malzemesidir. UV koruması olan aynı zamanda ısıyı eşit dağıtır. Yüksek derecelerde olan ısılara karşı dirençlidir. Hafif yapıdaki polikarbonat çeşitli iklim tiplerinde kullanıma uygun bir üründür.

Bir önceki yazımız olan Sandviç panel ankara fiyatları başlıklı makalemizde sandviç panel çatı uygulama, sandviç panel fiyatlari istanbul ve sandviç panel taşyünü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları