Cephe Panel Fiyatları

Cephe Panel Fiyatları

Dış Cephe Panelleri Fiyatları Ne Kadardır?

Dış cephe panel leri özellikle ısı, ses ve su yalıtımı için yaptırılır. Bu uygulamalarda galvaniz saclar arasına özellikle yalıtım işlevi düşünüldüğü için taş yünü, camyünü ve eps bulunmaktadır.  Bu malzemeler dış cephe panellerinin yalıtım özelliğini artırdığı için tercih edilir. Yalıtım konusunda sandviç paneller çok kullanıldığı için dış cephe panelleri fiyatları da buna paralel olarak uygun fiyatlara inmektedir. Böylece bu ürünlerin alıcı sayısı oldukça artmıştır. Talep çok olduğu için bu ürünün arzı için de fiyat uygun hale getirilip müşterinin hizmetine sunulmaktadır. Çok fazla talep olan ürünlerin fiyatları da zamanla daha uygun hale gelecektir.

catikaplama-sandvicpanel

Dış Cephe Panel Kaplama Fiyatları Neye Göre Ayarlanır?

Binalarda dış cephe kaplamaları farklı ürünlerle yapılabilmektedir.  Sandviç panel bu dış cephe kaplama ürünlerinden biridir.  Bu ürünlerin içlerinde iki sac arasında poliüretan bulunmaktadır. Dış cephede bu malzeme ile birlikte taş yünü, camyünü veya eps bulunabilmektedir. Bu özelliklerin her biri fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Dış cephe panel kaplama fiyatları bu iç malzemelerin katılmasına göre değişebilmektedir. Ayrıca malzemenin kullanım alanının genişlemesi de fiyatları düşürmek için yeterlidir. Fiyatların düşük olmasında dış cephe panellerin uygulamasının yani işçiliğinin ucuz olması da etkili olmaktadır. fiyatları düşürmek için yeterli sebepler olduğu için fiyatlar da bu ortalamaya göre ayarlanır.

 Cephe Paneli Montajının Yapımı

İnşaatlarda yapıların tamamlanması için duvarların ve çatının kaplanması gerekmektedir. Bu kaplama işlemleri cephe panellerle yapılmaktadır. Bu panellerin dış cephe kaplaması ve duvar panelleri bulunmaktadır. Cephe paneli olarak kullanılan panellerin montajında dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur.  Cephe paneli montajı sırasında vidalar çakılmamalı vidalama cihazı ile vidalanmalıdır. Ayrıca cephe paneli yan yana monte edilirken aralarında boşluk kalmamasına ve yalıtım konusuna da dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü markaları başlıklı makalemizde taşyünü ara bölme, taşyünü arnavutköy ve taşyünü dış cephe mantolama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları