Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri

Cephe Kaplamasında Cephe Panel Devri Başladı

Yapılarda yalıtım amacıyla cephe kaplamasında sandviç panel devri başlamış ve son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir yöntem olmuştur. Cephe kaplamasında sandviç panel kullanılması yapıların cephelerinde olabildikçe iyi bir yalıtım sağlamaktadır. Sandviç panel ürünleri endüstriyel bir kaplama malzemesi olarak dış yapısı galvaniz sac ile kaplı içyapısı ise camyünü veya taşyünü gibi dolgu malzemesi ile üretilmiş ürünlerdir. Her iki yüzü boyanmış olan bu ürünler günümüzde yapılarda modern bir cephe kaplama malzemesi olarak tercih edilmektedir. Üretici firmalar tarafından üretim tesislerinin kapasitesine ve müşterilerin taleplerine göre farklı ebatlarda ve renklerde sandviç paneller üretilmektedir.

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devre Uygulamaları

Son yıllarda inşaatlarda cephe panel kaplamasında sandviç panel devri başlamasıyla yeni uygulamalar da ortaya çıkmıştır. Kentlerde özellikle endüstriyel yapılar, kurumlar, alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar, tesisler ve konutlar gibi birçok yerde cephe kaplamalarında sandviç panellerin kullanımı görülmektedir. İleri teknolojiler kullanılarak üretilen ve ısı yalıtımında çok kaliteli sonuçlar ortaya koyan sandviç paneller kompozit bir malzeme olarak birçok cephe kaplamasında tercih edilmektedir. Isı yalıtımlarında kullanılması yanında ses ve su yalıtımlarında da çok etkili olan bu malzemeler yangın riski bulunan bölgelerde de yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Çok yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılık sergileyen, çevre ve iklim şartlarına olumsuz etkiler de bulunmayan ve aşınmaya dayanıklı sandviç paneller kolay montajları sayesinde yapı müteahhitleri tarafından sıklıkla tercih edilen malzemeler olmaktadır.

Cephe Kaplamasında Sandviç Panel Devri Ve Farklı Uygulama Alanları

Günümüzde ısı yalıtım işlemleri için cephe kaplamasında sandviç panel devri uygulamaları başlamış olduğu gibi farklı alanlarda da sandviç panel kullanımları görülmektedir. Yüksek ısı dayanıklılıkları sayesinde yüksek ısıda işlem yapılan bölgelerde yalıtım malzemesi için sandviç panel kullanılmaktadır. Ayrıca sağladığı ses yalıtımı sayesinde ses stüdyoları, radyolar, tiyatro ve sinema salonları gibi alanlarda da kullanımı görülmektedir. Üretici firmalar tarafından farklı ölçülerde ve Farklı Desenler de üretilen sandviç paneller renkleri ve farklı dolgu malzemeleri sayesinde çoğu yapının inşasında hem kaliteli yalıtım sonuçları hem de estetik görüntüleri nedeniyle seçilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi başlıklı makalemizde taşyünü ara bölme satış, taşyünü manto satış ve taşyünü zeytinburnu satış hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları