Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi

Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi

Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi Çeşitleri

İnşaat sektöründe yalıtım konusunda kullanılan taşyünü malzemeleri özellikle ısı yalıtımı konusundaki performansı ile tercih edilmektedir. Yapılarda cepheler ve çatılarda kullanılan bu malzemeler sağladıkları yalıtım performansı ile çok fazla ilgi görmekte ve bu nedenle de büyük bir talep oluşmaktadır. Farklı alanlarda kullanımlarının sağlanması içinde üretimlerde değişik yapısal özelliklerde ve ölçülerde üretimler yapılabilmektedir. Bu sebeple taşyünü fiyatları ve taşyünü malzemesi değişebilmektedir. Taşyünü malzemeleri üretimde genel olarak standart olsalar ve içeriğindeki yapısal özellikler aynı olsa bile kalınlık ve boyutları farklı olması yanında folyolu ve değişik malzemeler ile de üretilebilmektedir. Bu durumda taşyünü malzemelerin çeşitlenmesine neden olmaktadır.

Taşyünü Fiyatları Ve Taşyünü Malzemesi

Taşyünü Malzemelerinin Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Yapılarda yalıtım konusunda kullanılan bu malzemeler değişik alanlarda kullanılabilmektedir. Isı yalıtımı sağlanması istenen ve yangın güvenliği özelliği nedeni ile farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Bu farklı alanlarda kullanılması taşyünü malzemesinin özelliklerinden ve kullanım alanına göre özelliklerde üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şekilde taşyünü fiyatları ve taşyünü malzemesi için çeşitlenmeden bahsedilmekte ve kullanılacak alana göre en uygun özelliklerde olan malzemelerin tercih edilmesi ile istenilen yalıtım sağlanabilmektedir. Taşyünü malzemelerinin cephelerde ve çatılar ile tavan kaplaması olarak kullanılması en fazla rastlanılan kullanım alanları olmaktadır. Bu kullanım alanlarında en fazla tercih edilen taşyünü malzemelerin fiyatları da değişmekte ve kullanım alanına göre farklı özellikler ile farklı fiyatlarda olabilmektedir.

Taşyünü Malzemelerin Çeşitleri ve Fiyatları

Kullanılan alana göre farklı özelliklerde üretilebilen taşyünü malzemelerin fiyatları da bu sebeple değişebilmektedir. Yapılarda cephelerdeki yalıtım için duvar içi veya duvar dışı kaplama malzemesi olarak kullanılması mümkün olmakta ve bu konudaki kullanım için taşyünü panel malzemeleri kullanılmaktadır. Bunun yanında çatılar için serme şeklinde taşyünü malzemeleri çeşitleri de bulunabilmektedir. Bu gibi taşyünü fiyatları ve taşyünü malzemesi çeşitlerinin olması yapılarda kullanımların artması ve çeşitlenmesini sağlamaktadır. Çatılarda ısı yalıtımı konusunda çok fazla ihtiyaç duyulan ve tercih edilen bu malzeme çabuk alevlenmemesi gibi bir özelliği nedeni ile tavan kaplaması olarak ve cephe kaplaması olarak yangın güvenliği içinde tercih edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Kaplama başlıklı makalemizde sandviç panel 3 hadveli, sandviç panel toptan satış ve taşyünü dolgulu sandviç panel hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları