Çatı Malzemesi Eternit Nedir ?

Çatı Malzemesi Eternit Nedir ?

Çatı Malzemeleri Eternit Nedir? Çatı malzemesi eternit üretim sektörü sürekli olarak güncellenen bir sektördür. Bu doğrultuda hemen her dönem farklı çatı yapı malzemeleri ortaya çıkmaktadır. Çatı yapı sektörünün ihtiyaçlarının karşılanması noktasında etkili bir hizmet özelliğine sahip olan Eternit malzemesi ise; esasında yapımcı firmanın adını almıştır. Çatı malzemesi eternit, çeşitli boy ve kalınlıkta üretilebilen, asbesti çimentodan yapılmış olan oluklu veya düz levha biçiminde üretilmiş olan oldukça dayanıklı bir kaplamadır.

renkligalvaniz

Eternit Çatı Malzemesinin Özellikleri

Çatı malzemesi eternit, istenilen ebat, boy ve kalıklıkta üretilebilen bir malzemedir. Bunun yanında asbestli çimentodan üretilmesinden dolayı dayanıklı olan malzeme, esasında gri renkte üretilmektedir. Sonrasında farklı renklere de boyanabilme özelliğine sahip olan çatı malzemesi, oldukça kullanışlı bir yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Esasında oluklu olmasıyla ün kazanmış bu çatı malzemesi, düz levha biçiminde de üretilmektedir. Çatı ve benzeri örtü işlemlerinde kullanılabilen sert ve dayanıklı olmasıyla ön plana çıkan yapı malzemesi, oldukça fazla kullanım alanı olan bir çatı yapı malzemesidir.

eternit-levha

eternit-levha

Eternit Çatı Malzemesi Fiyatları

Çatı malzemesi eternit, oldukça etkin ve kaliteli bir yapı malzemesi olduğu için çokça tercih edilen bir yapı malzemesidir. Esasında ilk üretilmeye başlandığı dönemlerde pek az sayıda üreticisi olan yapı malzemesinin günümüzde pek çok farklı üretici firması bulunmaktadır. Üretici firma sayısının fazla olması demek ise, çok farklı fiyat ve kalitede eternit çatı yapı malzemesinin varlığı anlamına gelmektedir. Bu bağlamda eternit çatı malzemesi çok farklı fiyat aralığının bulunduğu bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada eternit çatı malzemesi satın alırken, kalite ve fiyat dengesine dikkat edilmelidir. Bu doğrultuda yapılacak ola bir araştırma oldukça kaliteli bir çatı malzemesini oldukça uygun bir fiyat aralığında satın almamızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Uygulama Alanları başlıklı makalemizde çatı polüretan panel, panel uygulama fiyatları ve sandviç panel ikitelli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları