Betopan çeşitleri

Betopan çeşitleri

Betopan Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Betopan çeşitleri başlıca desenlerine ve kalınlıklarına göre çeşitlendirilmiştir. Betopan ağacın ve çimentonun özelliklerini taşımaktadır. Kalınlığına ve desenlerine göre çeşitlenen betopanlar farklı yerlerde kullanılmaktadır. 8 mm den 30 mm ye kadar betopanlar üretilmektedir. Betopan boyanabilir bir özelliğe sahip olmakla birlikte birbirinden faklı desenlerde ve renklerde üretilebilmektedir. Yapıların dış cephelerinde genellikle bu renkli betopanlar tercih edilmektedir. Betopan kullanımının amacı dış cephe kaplamasını oluşturmaktır. İyi bir izolasyon özelliğine sahip olması, yanmaması, dayanıklı olması ve kolay işlenebilir olması onu dış cephe kaplamasında ideal bir ürün haline getirmektedir. Yapıların tüm dış cephesi betopan ile kaplanabilmektedir, böylece estetik bir görüntü elde edilirken aynı zamanda yapıyı ağırlaştırmamış ve yalıtımını da iyi bir şekilde yapılmış olmaktadır. Binaların yalnız dış cephe kısmında değil aynı zamanda iç cephelerinde; duvarlarda ya da yeni bir oda oluşturmak veya set çekmek istenildiğinde de betopanlar kullanılan ürünler arasındadır.

Betopan çeşitleri

Betopan Çeşitleri ve Sağladığı Avantajlar

Betopan çeşitleri kullanım alanlarına göre de farklılık gösterebilmektedir. Binaların dış cephesini güzelleştirmek için renkli ve desenli olan betopanlar oldukça tercih edilmekle birlikte iç cephelerde de tercih edilebilmektedirler. Betopan hem estetik görünümünden dolayı hem de ağaç ve çimento ürünü olmasından dolayı tercih edilmektedir. İki malzemenin de olumlu yönlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Çimento neme ve suya dayanıklı bir üründür ve uzun müddet neme veya suya maruz kalsa bile bozulmaz, küt tutmaz. Aynı zamanda yangına karşı da dayanıklı bir üründür. Mikroorganizmaların yapı içerinde üremesini izin vermez. Çimentonun bu olumlu özellikleri betopanda da bulunduğundan betopan dış ve iç cephe konusunda oldukça iyi bir üründür.

Betopan Çeşitleri ve Avantajları

Betopan çeşitleri kullanılan malzemelere göre de birbirinden ayrılırlar yalnız hepsinde ağacın ve çimentonun olumlu özellikleri bulunmaktadır. Çimentodan aldığı olumlu özellikler gibi ağaçtan da olumlu özellikler almaktadır. Ağaçtan yapılan malzemeler iyi bir ısı yalıtımı sağlayan bir ürünlerdir.  Ağacın aynı zamanda baskılara ve darbelere karşı elastik bir özelliği bulunmaktadır. Betopanlar ağacın hem ısı hem de elastik özelliğini bünyesinde bulunduran malzemelerdir.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel fiyat listesi başlıklı makalemizde sandviç panel firmaları istanbul, sandviç panel satış ve sandviç panel satış kanalları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camyünü Boyalı Profil Çatı Kaplama Malzemeleri Taşyünü Fiyatları Demir Profil Fiyatları Boardex Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Galvaniz Saç Fiyatları